Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

DM Åben par 2019

 

Deltagerne i DM Mixed par 2019 har kvalificeret sig via indledjeende turneringer afholdt i distrikterne.

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1. Kasper Konow - Michael Askgaard One-eyed Jacks
2.  Charlotte Juhl - Henning Østergård Studenterforeningens BC/Fjends Bridgeklub
3. Nadia Bekkouche - Lars Blakset Blakset-Klubberne
4. Kell Krogh - Ole Raulund Reinholdt Bridge/One-eyed Jacks
5. Lars Kirkegaard Nielsen - Flemming Poulsen Young Sharks/One-eyed Jacks
6. Anders Hagen - Jonas Houmøller One-eyed Jacks/Young Sharks
7. Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen Studenterforeningens BC/Fjends Bridgeklub
8. Christian Lahrmann - John Vermeren Norris Københavns Bridgeklub/One-eyed Jacks
9. Daniel Bang-Ortmann - Mikkel Larsen Ballerup Bridge Club/One-eyed Jacks
10. Martin Schaltz - Mathias Bruun Odense Bridgeklub/Blakset-Klubberne
11. Stig Meno Farholt - Knut Blakset Klubben af 1929/Blakset-Klubberne
12. Lauge Schäffer - Søren Christiansen  One-eyed Jacks/Bridgecenter Nordsjælland
13. Kirsten Vesth Hansen - Dan Mungaard Studenterforeningens Bridgeklub/Islev Bridgeklub
14. Signe Buus Thomsen - Thomas Vang Larsen Blakset-Klubberne/One-eyed Jacks
15. Preben Schmidt - Kjeld Hansen Blakset-Klubberne/Studenterforeningens BC
16. Jess Tillge - Morten Støvring Blakset-Klubberne
17. Lars R. Mathiesen - Jørgen Esmann Blakset-Klubberne
18. Christian Snabe - Bo Brink Laursen One-eyed Jacks
19. Nikolaj Zeeberg - Peter Zeeberg Slotsbridge-Hillerød/One-eyed Jacks
20. Peter Bang Knudsen - Kim Nørgaard Nielsen Young Sharks/Studenterforeningens BC
21. Henrik Kruse Petersen - Sigurd Lauge Pedersen  Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
22. Henrik Norman Hansen - Mads Grove One-eyed Jacks
23. Søren Koch - Ole Berg Kristensen  Odense Bridgeklub/One-eyed Jacks
24. Preben Thaarup - Dan Nybo Jensen Studenterforeningens BC
25. Flemming Danielsen - Henrik Frydenlund One-eyed Jacks
26. Birgitte Rønn - Tyge Fogh Studenterforeningens BC
27. Bjarke Friis - Gorm Friis  Young Sharks/Morsæ Bridgeklub
28. Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding One-eyed Jacks/Bridge 83, Slagelse

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1. Paw Algran - Michael Hvass Miller Ballerup Bridge Club
2. Henrik Rübner-Petersen - Michael Rübner-Petersen Ballerup Bridge Club
3. Torben Sværke - Niels Anker Ballerup Bridge Club
4. Henning Pedersen - Susan Just Olesen Søborg BK/Studenterforeningens BC
5. Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen Ballerup Bridge Club
6. Annette Prehn - Per Schwerdtfeger Ballerup Bridge Club/Ruder Es, Hvidovre
7. Henning V Mikkelsen - Klaus Jeppesen Gentofte BK
8. Ingelise Samuelsen - Peter Johansen Gentofte BK/Bridge Søllerød
9. Ege J.P. Christiansen - Leif Vanting Ballerup Bridge Club
10. Senna Madsen - Lotte Glensvig Søborg BK/Blakset-Klubberne
11. Bent Qvist - Camilla Husted Søborg BK/Blakset-Klubberne
12. Bente Mørch-Lassen - Sven Horsten Slotsbridge Hillerød
13. Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard Ballerup Bridge Club/Farum BK

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1. Eigil Hansen - Jørgen Svenningsen Greve Strands BK
2. Simon Ortmann - Kathrine Field Rødovre BK/Ballerup BK
3. Helge Hesselberg - Jakob Bjerrum Rødovre BK
4. Erling Munk Nielsen - Peter Jacobsen Rødovre BK
5. Allan Christiansen - Kim P. Sørensen Ruder 10 - Ishøj BK
6. Linda Starup Jensen - Per Møgelhøj Havdrup BK/Greve Strands BK
7. Silas Weber Iversen - Daniel Brandgaard Hjerter Dame, Birkerød/Studenterforeningens BC
8.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1. Hans F Jensen - Mogens Nielsen Sorø BK
2. Jan Petersen - Thomas Nielsen Kalundborg BK
3. Ib Larsen - Jens Erik Jensen Sorø BK
4. Karsten Meiland - Jesper Rosenberg Stokholm Bridge 83, Slagelse
5. Lone Skov Jensen - Hans-Henning Nielsen Svinninge BK/Jyderup BK

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1. Bente Christensen - Peter Gallmayer  Turneringsklubben Midtsjælland/Haslev BK
2. Anne Merete Hedegaard - Hanne Hartmann  Bridgeklubben Præstø
3. Pia Nielsen Jensen - Mona Grethe Olesen  Turneringsklubben Midtsjælland
4. Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh Vestlolland Bridgecenter
5.    
6.    

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1. Claus Pedersen - Michael Espersen Nexø BK 
2. Torben Jørgensen - Anders Gummesen Rønne BK 
     

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1. Stig Allan Jensen - Jens Erik Stausholm Brovst Bridgeklub
2. Peter Buchardt - Palle Pedersen Hirtshals Bridgeklub/BK af 1973, Hjørring
3. Poul Clemmensen - Martin Kolling Jensen Bridgeklubben Nord
4. Ginette Blansjaar - Erik Christensen Bridgeklubben Nord/Vodskov Bridgeklub
5. Elly Berthelsen - Per Frederiksen Pandrup Brigeklub/Hobro Bridgeklub
6. Keld Jensen - Jan Foged Pedersen Hobro Bridgeklub/Hadsund Bridgeklub
7. Kim Nielsen - Michael Ankersen Bridgeklubben Nord/Aalborg Bridgeklub
8. Torben Jakobsen - Preben Knudsen Brønderslev Bridgeklub/Sæby Bridgeklub

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Stense Fahrholt - Henrik Caspersen Aarhus BK
2. Mads Krøjgaard - Flemming Madsen Aarhus BK/BK Nord
3. Jan Pedersen - Emil Buus Thomsen Aarhus BK
4. Camilla Bo Krefeld - Johan Hammelev Aarhus BK
5. Tom Nørgaard - Jens Ove Henneberg Aarhus BK
6. Peter Laursen - Mogens Boysen BK Bellevue/BK Aarhus
7. Jørgen Cilleborg Hansen - Dennis Bilde Aarhus BK
8. Danny Hansen - Thomas Hahn Aarhus BK
9. Nils Mønsted - Morten Stege Aarhus BK
10. Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen Aarhus BK
11. Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen Bridge 82
12. Thomas Mathiasen - Claus Hastrup Aarhus BK
13. Anders Hanberg Sørensen - Jesper Bechsgaard Akademisk BK, Århus/Aarhus BK
14. Lars Peter Damgaard - Jørgen Anker Pabst Aarhus BK
15. Søren Parbo - Bo Højrup Akademisk BK, Århus/Jelling BK

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1. Frank Kristensen - John Høgh Fjends BK
2. Steven Sidelmann Basnow - Torben Kelså Holstebro BK/Ikast BK
3. Per Nielsen - Jens Søndergaard Odense BK/Morsø BK
4. Peter Boel Nielsen - Eli Christensen Fjends BK
5. Carsten Lysdahl - Thorkild Andersen Herning BK/Kibæk BK
6. Henrik Hven - Peter Hven Ikast BK 75
7. John Hansen - Niels Kristian Kristensen Viborg Ny BK
8. Poul Bo Madsen - Svend Agger Struer BK/Lemvig BK
9. Villy Christensen - Bo Jensen Herning BK
10. Birthe Agersnap - Erik Agersnap Ringkøbing Bridgeklub

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1. Hans Christian Nielsen - Knud-Aage Boesgaard Storeslemmen
2. John Møller Jepsen - Flemming Jørgensen Spar K, Esbjerg/Vejle BC
3. Steen Schou - Frederik Mørk Aarhus BK/Vejle BC
4. Mie Bøving - Grete Bundgaard Vejle BC/Horsens BK af 2017
5. Udo Thomsen Petersen - Dirk Willecke Aabenraa BC
6. Jesper Jungdal - Peter B. Hansen Kolding BC
7. Jes Sundstrøm Brabrand - Jørn Jeppesen Aabenraa BC
8. Susanne Nielsen - Peter Christensen Enigheden, Sønderborg
9. Michael Tøffner-Pedersen - Niels Christian Hammelev Vejle BC
10. Nis Rasmussen - Claus Bødskov Spar K, Esbjerg/Varde BK
11. Laila Nielsen - Yvonne Sundstrøm Brabrand Aabenraa BC
12. Fie Fischer - Andreas Andersen Vejle BC/Skanderborg BK
13.    
14.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1.  Helle Rasmussen - Lone Bilde Odense BK/One-eyed Jacks
2.  Jesper Buus Thomsen - Rico Hemberg Odense BK
3.  Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen BK af 1936, Odense
4.  Leif W Thomsen - Jens Rasmussen Bridgeakademiet
5. Bjarne Mortensen - Morten Køhler Jensen Fjends Bridgeklub
6.  Kirsten Madsen - Britta Back Struer Bridgeklub/Tåsinge Bridgeklub
7 Inger Mortensen - Flemming Bybjerg Bridge 82/Aarhus Bridgeklub
8.  Kate Kristensen - Ejler Ejlersen Viborg Ny Bridgeklub
9. Sussie Rasmussen - Niels André Benn Humlebæk BK/Morsø BK
10.