Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

DM Åben par 2019

 

Deltagerne i DM Mixed par 2019 har kvalificeret sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne.

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1. Kasper Konow - Michael Askgaard One-eyed Jacks
2.  Charlotte Juhl - Henning Østergård Studenterforeningens BC/Fjends Bridgeklub
3. Nadia Bekkouche - Lars Blakset Blakset-Klubberne
4. Kell Krogh - Ole Raulund Reinholdt Bridge/One-eyed Jacks
5. Lars Kirkegaard Nielsen - Flemming Poulsen Young Sharks/One-eyed Jacks
6. Anders Hagen - Jonas Houmøller One-eyed Jacks/Young Sharks
7. Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen Studenterforeningens BC/Fjends Bridgeklub
8. Christian Lahrmann - John Vermeren Norris Københavns Bridgeklub/One-eyed Jacks
9. Daniel Bang-Ortmann - Mikkel Larsen Ballerup Bridge Club/One-eyed Jacks
10. Martin Schaltz - Mathias Bruun Odense Bridgeklub/Blakset-Klubberne
11. Stig Meno Farholt - Knut Blakset Klubben af 1929/Blakset-Klubberne
12. Lauge Schäffer - Søren Christiansen  One-eyed Jacks/Bridgecenter Nordsjælland
13. Kirsten Vesth Hansen - Dan Mungaard Studenterforeningens Bridgeklub/Islev Bridgeklub
14. Tanja Christensen - Thomas Vang Larsen Blakset-Klubberne/One-eyed Jacks
15. Preben Schmidt - Kjeld Hansen Blakset-Klubberne/Studenterforeningens BC
16. Jess Tillge - Morten Støvring Blakset-Klubberne
17. Lars R. Mathiesen - Jørgen Esmann Blakset-Klubberne
18. Christian Snabe - Bo Brink Laursen One-eyed Jacks
19. Nikolaj Zeeberg - Peter Zeeberg Slotsbridge-Hillerød/One-eyed Jacks
20. Peter Bang Knudsen - Kim Nørgaard Nielsen Young Sharks/Studenterforeningens BC
21. Henrik Kruse Petersen - Sigurd Lauge Pedersen  Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
22. Henrik Norman Hansen - Mads Grove One-eyed Jacks
23. Søren Koch - Ole Berg Kristensen  Odense Bridgeklub/One-eyed Jacks
24. Preben Thaarup - Dan Nybo Jensen Studenterforeningens BC
25. Flemming Danielsen - Henrik Frydenlund One-eyed Jacks
26. Birgitte Rønn - Karen Merete Enevoldsen Studenterforeningens BC
27. Bjarke Friis - Gorm Friis  Young Sharks/Morsæ Bridgeklub
28. Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding One-eyed Jacks/Bridge 83, Slagelse

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1. Claus Pedersen - Michael Espersen Nexø BK 
2. Poul Hansen - Hans Aage Munch Rønne BK 
3. Torben Jørgensen - Anders Gummesen Rønne BK 

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Stense Fahrholt - Henrik Caspersen Aarhus BK
2. Mads Krøjgaard - Flemming Madsen Aarhus BK/BK Nord
3. Jan Pedersen - Emil Buus Thomsen Aarhus BK
4. Camilla Bo Krefeld - Johan Hammelev Aarhus BK
5. Tom Nørgaard - Jens Ove Henneberg Aarhus BK
6. Peter Laursen - Mogens Boysen BK Bellevue/BK Aarhus
7. Jørgen Cilleborg Hansen - Dennis Bilde Aarhus BK
8. Danny Hansen - Thomas Hahn Aarhus BK
9. Nils Mønsted - Morten Stege Aarhus BK
10. Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen Aarhus BK
11. Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen Bridge 82
12. Thomas Mathiasen - Claus Hastrup Aarhus BK
13. Anders Hanberg Sørensen - Jesper Bechsgaard Akademisk BK, Århus/Aarhus BK
14. Lars Peter Damgaard - Jørgen Anker Pabst Aarhus BK
15. Søren Parbo - Bo Højrup Akademisk BK, Århus/Jelling BK

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1. Frank Kristensen - John Høgh Fjends BK
2. Steven Sidelmann Basnow - Jan Tino Knudsen Holstebro BK
3. Lars Andersen - Jens Søndergaard Morsø BK
4. Peter Boel Nielsen - Eli Christensen Fjends BK
5. Carsten Lysdahl - Thorkild Andersen Herning BK/Kibæk BK
6. Henrik Hven - Peter Hven Ikast BK 75
7. John Hansen - Niels Kristian Kristensen Viborg Ny BK
8. Poul Bo Madsen - Svend Agger Struer BK/Lemvig BK
9. Villy Christensen - Bo Jensen Herning BK
10. Jens Fynboe - Svend Johannesen Fjends BK/Skive BK

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1.     
2.     
3.     
4.     
5.    
6.     
7.     
8.     
9.    
10.