Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

DM Mixed par 2019

 

Deltagerne i DM Mixed par 2019 har kvalificeret sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne.

Seedning og lodtrækning er nu foretaget. Se startlisten her.

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1. Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde One-eyed Jacks
2. Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen One-eyed Jacks/Young Sharks
3. Signe Buus Thomsen - Kasper Konow One-eyed Jacks
4. Dorthe Schaltz - Peter Schaltz One-eyed Jacks
5. Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard Studenterforeningens BC
6. Mette Koefoed - Ole Plam Søborg Bridgeklub/BridgeSalonen
7. Susan Just-Olesen - Kim Nørgaard Nielsen Studenterforeningens BC
8. Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Kruse Petersen One-eyed Jacks/Studenterforeningens BC
9. Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen Studenterforeningens BC/Fjends BK
10. Ketty Jepsen - Martin Christoffersen Studenterforeningens BC
11. Merete Vermehren Norris - John Vermehren Norris Blakset-klubberne/One-eyed Jacks
12. Eva Beildorff - John Callisen Studenterforeningens BC
13. Tina Ege - Ole Raulund One-eyed Jacks
14. Anne Rose Petersen - Magnus Groes Blakset-klubberne/Young Sharks
15. Nadia Bekkouche - Kell Krogh Blakset-klubberne/Rødovre BK
16. Katrine Martensen-Larsen - Henrik Falk Young Sharks/Blakset-klubberne
17. Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer Studenterforeningens BC
18. Lene Priess - Preben Schmidt Blakset-klubberne
19. Charlotte Koch-Palmund - Lars Blakset Young Sharks/Blakset-klubberne
20. Lotte Skaanning - Andreas Marquardsen One-eyed Jacks/ BK Nord
21. Lilli-Ann Nielsen - Lars K. Nielsen Herning/Young Sharks
22. Charlotte Monberg - Jacob Monberg Blakset-klubberne
23. Bettina Kalkerup - Mogens Müller Studenterforeningens BC/Lyngby BK

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1. Anja Serritzlew - Peter Byrgesen Slotsbridge, Hillerød/Frederiksværk BK
2. Kate Reiter - Erik Lund Ballerup BC/Holte BK
3. Helle Simon Elbro - Frank Paaskesen Ballerup BC
4. Birgitte Schultz-Møller – Niels Tofte Lyngby Røgfri BK/Søborg BK
5. Steen Jacobsen - Pia Knak Jacobsen Hornbæk BK
6. Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke Islev BK/Ballerup BC
7. Birgitte Drehn - Arne Steen Sørensen Søborg BK/Hjerter Dame, Birkerød
8. Sussie Rasmussen - Flemming Sorth Humlebæk BK/Helsingør BK
9. Rikke Kierulff Larsen - Ole Vinberg Larsen Holte BK
10. Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel Holte BK
11. Karin Risom - Henrik Rübner-Petersen Rødovre BK/Ballerup BK
12. Gurli Gøbel - Poul Gøbel Slotsbridge, Hillerød

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1. Vera Petersen - Morten Støvring Ruder Es, Hvidovre/Blakset-Klubberne
2. Tine Thisted Binder - Peter Jacobsen Bridgelogen Roskilde/Rødovre BK
3. Ulla Zeeberg - Ulrik Zeeberg Rødovre BK/One-eyed Jacks
4. Rikke Capion Justesen - Michael Justesen Rødovre BK
5. Bodil Schrøder - Peter Krogh Ruder 10 - Ishøj BK/BK HCØ
6. Pia Nielsen Jensen - Morten Rasmussen Bune Rødovre BK
7. Anne Katrine Binder - Thomas Binder Bridgelogen Roskilde
8. Annette Prehn - Per Schwerdtfeger Ruder Es, Hvidovre
9. Vibeke L. Kristensen - Jens Nielsen Hvalsø BK
10. Birthe Hansen - Bent Hansen Spar To
11. Helle W. Thrane - Ole Kofoed Reinholdt Bridge/Lyngby BK
12. Jette Bondo - Lauge Scäffer Rødovre Bridgeklub/One-eyed Jacks

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1. Jytteneia Kamstrup - Vagn Brobæk Kalundborg BK
2. Susanne Anker - Christian Højen Burchardt Bridge 83, Slagelse
3. Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm Bridge 83, Slagelse
4. Pia Larsen - Jan Petersen Kalundborg BK
5. Inger Trosbjerg - Niels Thomsen Bridge 83, Slagelse/Korsør Bridge 51
6. Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen Jyderup BK/Svinninge BK
7. Helle Bergmann - Benny Kristensen Bridge 83, Slagelse

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1.  Trine Dahl - Flemming Dahl Greve Strands BK/One-eyed Jacks
2. Bente Christensen - Peter Gallmayer Turneringsklubben Midtsjælland/Haslev BK
3. Mona Grethe Olesen - Jens Toft Turneringsklubben Midtsjælland/plan b BK
4. Karin Bech - Tommy Schmidt Elholm Faxe BK/Lejre BK
5. Bodil Nielsen - Hans Nielsen Næstved BK

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1.  Birthe Holm - Jan Holm Rønne BK
2. Lene Grooss - Harly Pedersen Spar2, Rønne
3. Sarah Nielsen - Thomas Nielsen Spar2, Rønne

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1. Rikke Jørgensen - Torsten Ørhøj Bridgeklubben Nord/Bridgeklubben Bellevue
2. Annette Bjørn Jensen - Michael Ankersen Bridgeklubben Nord/Aalborg Bridgeklub
3. Bente Pedersen - Christian Uldal Pandrup Bridgeklub
4. Lea Rottbøll - Sven Ingerslev Hirtshals Bridgeklub
5. Betty Sørensen - Preben Knudsen Frederikshavn Bridgeklub/Sæby Bridgeklub
6. Birte Kjeldsen - Søren Jørgensen Ravnkilde Bridgeklub/Bridgeklubben Nord
7. Britt Boholt - Ole Beltoft BK af 1973, Hjørring
8. Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen Sæby Bridgeklub
9. Elly Berthelsen - Per Frederiksen Pandrup Bridgeklub/Hobro Bridgeklub
10. Vivian Bo Poulsen - Henning Langbak BK af 1973, Hjørring
11. Anne Schousboe - Kim Nielsen Bridgeklubben Nord
12. Ginette Blansjaar - Erik Christensen Bridgeklubben Nord/Vodskov Bridgeklub

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Stense Fahrholt - Henrik Caspersen Aarhus BK
2. Rikke Christiansen - Nils Mønsted  Aarhus BK
3. Camilla Bo Krefeld - Michael Krefeld Aarhus BK
4. Kirsten Dalgaard - Carsten Schødt Pedersen BK Bellevue
5. Birte Eriksen - Uffe Poulsen Aarhus BK
6. Lise Mikkelsen - Tommy Hansen BK Bellevue
7. Johanne Bilde Kofoed - Jens Kofoed  Aarhus BK
8. Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard  Aarhus BK
9. Birgitte Engelbrechtsen - Bent Ole Pedersen  Aarhus BK
10. Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk  Vejle BC
11. Lissy Kristiansen - Niels Bræmer Akademisk BK, Århus
12. Anita Torlyn - Christian Larsen  Aarhus BK/BK Bellevue
13. Bente Bo Christensen - Lasse Bo Christensen Aarhus BK/BK Nord
14. Inge Keiser - Søren Parbo  BK Bellevue/Akademisk BK, Århus
15. Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen Silkeborg BK/Aarhus BK
16. Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard  Odense BK/Aarhus BK

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1. Kate Kristensen - Niels Kristian Kristensen Viborg Ny BK
2. Dorit Jensen - Viggo Lubker Uhre BK
3. Karin Birkedal - Peter Boel Nielsen Viborg Ny BK/Fjends BK
4. Maria Dam Mortensen - Henning Østergaard Odense BK/Fjends BK
5. Jeanet Normann - Torben Agersnap Ikast BK 75
6. Dorte Hollesen - Christian Hollesen Holstebro BK
7. Anne Marie Hald Svenningensen - Steven Sidelmann Basnow Ulfborg/Vemb BK/ Holstebro BK
8. Hanne Vilstrup - Peter Hven Ikast BK 75

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1. Winni Simonsen - Flemming Jørgensen Vejle BC
2. Karin Jungdal - Jesper Jungdal Kolding BC
3. Susan H. Lund - Nis Rasmussen Studenterforeningens BC/Spar K, Esbjerg
4. Lise Reimann - Palle Reimann Lille Klør/Spar K, Esbjerg
5. Kirsten Simonsen - Torben Ebbesen Vejle BC
6. Fie Fischer - Erik Vase Vejle BC/Horsens BK af 2017
7. Inger Krog - Christian P. Koch Enigheden, Sønderborg
8. Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen Enigheden, Sønderborg
9. Line Eyde - Peter B. Hansen Kolding BC
10. Anne Mette Hattens - Jesper Møller Jensen Spar K, Esbjerg/Føvling BK
11. Bjørg Houmøller - Christian Thomsen One-eyed Jacks/Vejle BC

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1. Leise Hemberg - Rico Hemberg Odense BK
2. Jane Norgren - Jesper Kragh Assens BK/BK Nord
3. Helle Skov - Lars Søgård Hansen BK Nord/B1936
4. Nell Rindahl - Niels Lund Odense BK
5. Susanne Buus Thomsen - Claus Lund Odense BK
6. Lise Kristensen - Per Nielsen Grindsted BK/Odense BK
7. Helle Rasmussen - Jan Pedersen Odense BK
8. Annie Niebuhr - Robert Satchwell BK 51
9. Dorte Cilleborg - Christian Reinholdt Bridgeakademiet/Reinholdt Bridge
10. Annemarie Brix Bressen - Thorwald Christiansen  Assens BK af 1951/Grænseegnens BK 
11. Birgitte Thunbo Christensen - Finn Thunbo Christensen  Assens BK af 1951