Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til DM for åben par 2022

 

Deltagerne i danmarksmesterskabet for åben par 2022 har kvalificeret sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne. Læs mere om DM for åben par her.

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1. Jan Mayer - Poul Mogensen  Søborg Bridgeklub/Bridgeklubben HCØ
2.  Jess Tillge - Morten Støvring Young Sharks/Blakset-Klubberne
3. Kim Nørgaard Nielsen - Peter Bang Knudsen Studenterforeningens BC/Young Sharks
4. Kasper Billy Jacobsen - Mads Eyde One-eyed Jacks/Blakset-Klubberne
5. Kell Krogh - Ole Raulund Rødovre Bridgeklub/One-eyed Jacks
6. Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen Blakset-Klubberne
7. Flemming Poulsen - Lars Kirkegaard Nielsen One-eyed Jacks/Youmg Sharks
8. Henrik Kruse Petersen - Thomas Berg Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
9. Gregers Bjarnarson - Henrik Frydenlund Rosthøj One-eyed Jacks
10. Kjeld Hansen - Preben Schmidt Studenterforeningens BC/Blakset-Klubberne
11. Dan Mungaard - Kirsten Vesth-Hansen Studenterforeningens BC
12. Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen Blakset-Klubberne/Fjends Bridgeklub
13. Mathias Bruun - Martin Schaltz Blakset-Klubberne
14. Mikkel Møller Larsen - Mathias Møller Larsen One-eyed Jacks
15. Dorthe Schaltz - Peter Schaltz One-eyed Jacks
16. Christian Lahrmann - Lars Blakset Studenterforeningens BC/Blakset-Klubberne
17. Sigurd Lauge Pedersen - Stig Werdelin One-eyed Jacks
18. Søren Koch - Ole Berg Kristensen One-eyed Jacks
19. Birgitte Rønn - Tyge Fogh Studenterforeningens BC/Holte Bridgeklub
20. Silas Weber - Jacob Benjamin Cholewa Hjerter Dame, Birkerød/Young Sharks
21. Daniel Brandgaard - Thorvald Aagaard Rødovre Bridgeklub
22. Christian Fischer - Christian Snabe  Young Sharks/One-eyed Jacks
23. Anders Hagen  - Kasper Konow One-eyed Jacks
24. Peter Fredin - Henning Østergaard Studenterforeningens BC/Fjends Bridgeklub
25.    

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1. Erik Rolf Olson - Tommy B. Olsen Hjerter Dame, Birkerød
2. Arne Steen Sørensen - Birgitte Drehn Hjerter Dame, Birkerød
3. Torben Sværke - Peter Krogh Ballerup Bridge Club/Bridgeklubben HCØ
4. Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard Ballerup Bridge Club/Farum Bridgeklub
5. Henrik Rübner-Petersen - Michael Rübner-Petersen Ballerup Bridge Club
6. Annette Prehn - Susan Just Olesen Ballerup Bridge Club/Studenterforeningens BC
7. Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen Ballerup Bridge Club
8. Jannich Laursen - Michael Hvass Miller Ballerup Bridge Club
9. Niels Tofte - Ole Stohn Søborg Bridgeklub
10. Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen Slotsbridge - Hillerød/Rødovre Bridgeklub
11. Anja Serritzlew - Peter Byrgesen Slotsbridge - Hillerød

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1. Peter Jacobsen - Erling Munk Nielsen Rødovre Bridgeklub
2. Eigil Hansen - Morten W. Jørgensen Greve Strands Bridgeklub
3. Steffen Yding - Johan Bayer Rødovre Bridgeklub
4. Kim P. Sørensen - Allan Christiansen Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub
5.    
6.    
7.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1. Jens Erik Jensen - Ib Larsen Sorø Bridgeklub
2. Karsten Meiland - Flemming Øster Bridge 83, Slagelse/Blakset-Klubberne
3. Jan Petersen - Thomas Nielsen Kalundborg Bridgeklub
4. Ingelise Meiland - Elsebeth Maagaard Bridge 83, Slagelse
5. Jytteneia Kamstrup - Nina Nielsen Kalundborg Bridgeklub/Høng Bridgeklub

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1. Else Waage - Christian Patric Vaque Nykøbing F. Bridgeklub
2. Nils Grove - Anders Krog Næstved Bridgeklub
3.    
4.    
5.    
6.    

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1. Torben Jørgensen - Anders Gummesen Rønne Bridgeforum
2.    
3.    

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1. Tonni Kjær - Keld Kjær Bridgeklubben Nord
2. Lars Therkildsen - Daniel Ravn Tylvad Bridgeklubben Nord/Aalborg Bridgeklub
3. Ginette Blansjaar - Erik Christensen Bridgeklubben Nord/Vodskov Bridgeklub
4. Morten Klug - Poul Clemmensen Bridgeklubben Nord
5. Vilhelm Christiansen - Per Frederiksen Bridgeklubben Nord/Hobro Bridgeklub
6. Kim Nielsen - Charlotte Juhl Bridgeklubben Nord/Young Sharks
7. Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen Brønderslev Bridgeklub/Sæby Bridgeklub
8.    

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted Aarhus BK
2. Arne Mohr - Mads Krøjgaard Bridgeklubben Bellevue/Aarhus BK
3. Jan Andersen - Niels Krøjgaard Vejle Bridgecenter/Akademisk Bridgeklub, Århus
4. Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Chr. Hammelev Aarhus BK/Vejle BridgeCenter
5. Jan Pedersen - Riccardo Mirasola Aarhus BK
6. Thomas Mathiasen - Claus Hastrup Aarhus BK
7. Øjvind Hulgaard - Jesper Gad Aarhus BK
8. Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt Aarhus BK
9. Peter Enevoldsen - Inge Keiser Akademisk Bridgeklub, Bridgeklubbe Bellevue
10. Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen Bridge 82/Aarhus BK
11. Lars Peter Damgaard - Preben Taasti Aarhus BK
12. Mogens Boysen - Peter Laursen Akademisk Bridgeklub, Århus/Bridgeklubben Bellevue
13. Henrik Caspersen – Søren Caspersen Aarhus BK
14. Camilla Krefeld – Johan Hammelev Aarhus BK
15. Steen Schou – Frederik Mørk Aarhus BK/Vejle BridgeCenter

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1. Steven Sidelmann Basnov - Jan Tino Knudsen Holstebro Bridgeklub
2. Frank Kristensen - John Høgh Fjends Bridgeklub
3. Peter Boel Nielsen - Eli Christensen Fjends Bridgeklub
4. Bjarne Mortensen - Morten Køhler Jensen Fjends Bridgeklub
5. Ole Vøgg Veje - Poul Bo Madsen Skive Bridgeklub/Struer Bridgeklub
6. Anton Sathiesh Casipillai - Carsten Abildgaard Viborg Esserne/Aarhus Bridgeklub
7. Thorkild Andersen - Torben Agersnap Kibæk Bridgeklub/Ikast Bridgeklub
8. Niels Kristian Kristensen - Torben Dalsgaard Viborg Ny Bridgeklub
9. Peter Hven - Henrik Hven Ikast Bridgeklub
10. Carsten Lysdahl - Lilli-Ann Nielsen Herning Bridgeklub

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1. John Møller Jepsen - Flemming Jørgensen Varde Bridgeklub/Vejle BridgeCenter
2. Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen Spar K, Esbjerg
3. Susanne Nielsen - Peter Christensen Enigheden Sønderborg
4. Fie Fischer - Andreas Andersen Vejle BridgeCenter
5. Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen Grænseegnens Bridgeklub
6. Jesper Jungdal - Peter B. Hansen Kolding Bridge Center
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1.  Viktor Kolding - Karl Lasthein Bridge 83, Slagelse/Svendborg Bridgeklub
2.  Jørgen Røhl - John Andersen BK 51, Faaborg
3.  Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen Bridgeklubben af 1936, Odense
4.  Jesper Buus-Thomsen - Rico Hemberg Odense Bridgeklub
5. Chris Demant - Henrik Demant Morud Bridgeklub
6.  Helle Rasmussen - Lone Bilde Odense Bridgeklub/One-eyed Jacks
7.  Finn Pedersen - Thomas Hald Bridgeklubben af 1936, Odense
8.     
9.    
10.     
11.