Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til DM for åben par 2022

 

Deltagerne i danmarksmesterskabet for åben par 2022 har kvalificeret sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne. Læs mere om DM for åben par her.

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1.    
2.     
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    
15.    
16.    
17.    
18.    
19.    
20.    
21.    
22.    
23.    
24.    
25.    

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1. Jens Erik Jensen - Ib Larsen Sorø Bridgeklub
2. Karsten Meiland - Flemming Øster Bridge 83, Slagelse/Blakset-Klubberne
3. Jan Petersen - Thomas Nielsen Kalundborg Bridgeklub
4. Ingelise Meiland - Elsebeth Maagaard Bridge 83, Slagelse
5. Jytteneia Kamstrup - Nina Nielsen Kalundborg Bridgeklub/Høng Bridgeklub

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1. Torben Jørgensen - Anders Gummesen Rønne Bridgeforum
2.    
3.    

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted Aarhus BK
2. Arne Mohr - Mads Krøjgaard Bridgeklubben Bellevue/Aarhus BK
3. Jan Andersen - Niels Krøjgaard Vejle Bridgecenter/Akademisk Bridgeklub, Århus
4. Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Chr. Hammelev Aarhus BK/Vejle BridgeCenter
5. Jan Pedersen - Riccardo Mirasola Aarhus BK
6. Thomas Mathiasen - Claus Hastrup Aarhus BK
7. Øjvind Hulgaard - Jesper Gad Aarhus BK
8. Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen Aarhus BK
9. Peter Enevoldsen - Flemming Bybjerg Akademisk Bridgeklub, Århus/Aarhus BK
10. Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen Bridge 82/Aarhus BK
11. Lars Peter Damgaard - Preben Taasti Aarhus BK
12. Inge Keiser - Inge Sønderlund Bridgeklubben Bellevue/Akademisk Bridgeklub, Århus
13. Mogens Boysen - Peter Laursen Akademisk Bridgeklub, Århus/Bridgeklubben Bellevue
14. Carsten Abildgaard - Rasmus Abildgaard Jacobsen Aarhus BK
15. Henrik Caspersen – Søren Caspersen Aarhus BK
16. Camilla Krefeld – Johan Hammelev Aarhus BK
17. Steen Schou – Frederik Mørk Aarhus BK/Vejle BridgeCenter
18.    
19.    

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1.     
2.     
3.     
4.     
5.    
6.     
7.     
8.     
9.    
10.     
11.