Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

DM for begyndere 2019

 

For at kunne deltage i DM for begyndere, skal man have kvalificeret sig via kvalifikationen, der blev afholdt d. 7. april 2019.

 

Deltagere

Deltagere Klub
1. Jette Riis - Freya Normann Hven Aarhus BK
2. Erik Porsgaard - Egon Birchvald Nielsen Aarhus BK
3. Lone Korsbæk - Annemarie Hansen Sorø Bridgeklub
4. Gitte Hansen - Jørgen Voigt Bridge 83, Slagelse
5. Jan V. Sørensen - Anders Just Bridgeakademiet
6Ulla Breth Mouritsen - Bjarne Stavnsbjerg Simonsen Roskilde Bridge 1945
7. Leif Pedersen - Solvejg Svennesen Varde Bridgeklub
8. Kaja Højgaard - Flemming Happel Roskilde Bridge 1945
9. Jens Gotsæd - Per Josefsen Bramming Bridgeklub
10Freddy Madsen - Maria Fog Hansen Svendborg Bridgeklub
11. Anders Kaare Hansen - Henrik Nielsen Enigheden, Sønderborg
12Jane Mollerup - Per E Nielsen Kalundborg BK
13. Liselotte Hansen - Beata Sarna Ringe BK
14Michael Broen - Moses Broen BK af 1973, Hjørring
15. Freddy Dybdal Andersen - Lars Jørgensen Kalundborg BK
16Erik Justesen - Torben Lassen Blakset-Klubberne
17. Flemming Hansen - Jens Kofoed Rønne BK
18Mette Hors - Thomas Hors Roskilde Bridge 1945
19. Lars Eskildsen - Peter Lykke-Olsen Bridgeklubben Bellevue
20Bente Høholt - Willy Hauge Hansen Aabenraa BK
21. Lene Øgaard - Niels Kristian Klausen Blakset-Klubberne
22Anna Holm - Lone Schou Petersen Brønderslev BK
23. Jannich Laursen - Jesper Halskov Ballerup Bridge Club/Bridgecenter Nordsjælland
24Jens Pilgaard - Arvid Lisbjerg Holstebro Bridgeklub
25. Stefan Granild - Birger Straarup  Spar-2, Rønne
26. Jørgen Vestergaard - Bo Kilde Hornbæk Bridgeklub
27. Jane Steiner - Ole Steiner Billund Bridgeklub
28Knud Letort - Simon Jacobsen  Kolding Bridgecenter/Blakset-Klubberne
29. Ole Grønborg Poulsen - Finn Johansen  Holstebro Bridgeklub
30Knud Evald - Asmus Asmussen Aabenraa Bridge Center
31. Jette F. Skole - Mette Søndergaard Bridgeklubben Nord
32Astrid Lorenzen - Lars Bloch Jensen  Brønderslev BK
33. Lone Westheimer - Peter Westheimer Blakset-Klubberne
34Else-Marie Poulsen - Helge Bach Nielsen  Lille Klør
35. Pernille Olsbro - Michael Irgens Blakset-Klubberne
36Anja Horsdal Henriksen - Brian Mikkelsen Hedensted Bridgeklub
37. Mona Holm - Ellen N. Christensen Aabenraa Bridge Center
38. Rasmus Ingemann Møller - Jonathan Andersen Blakset-Klubberne
39. Helga Dideriksen - Diana Tidemand Storeslemmen