Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til DM for mixed par 2022

 

Deltagerne i danmarksmesterskabet for mixed par 2022 har kvalificeret sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne. Læs mere om DM for mixed par her.

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    
15.    
16.    
17.    
18.    
19.    
20.    
21.    
22.    
23.    
24.    

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1. Annette Prehn - Jan Petersen Ballerup Bridge Club/Kalundborg Bridgeklub
2. Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm Bridge 83, Slagelse
3. Pia Larsen - Thomas Nielsen Kalundborg Bridgeklub
4. Kirsten Inge Klæbel - Preben Jacobsen Kalundborg Bridgeklub/Svinninge Bridgeklub
5. Grethe Andersen - Jørgen Nielsen Skælskør og Omegns Bridgeklub/Vestlolland Bridgecenter
6. Ingelise Meiland - Karsten Meiland Bridge 83, Slagelse

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1. Bente Christensen - Lars-Oluf Abrahamsson  Turneringsklubben Midtsjælland
2. Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh  Vestlolland Bridgecenter
3. Bodil Nielsen - Hans Nielsen  Næstved Bridgeklub
4. Irena Hansen - Adam Czerwinski  Sakskøbing Bridgeklub
5. Lis Svendsen - Benny Svendsen  Væggerløse Bridgeklub
6. Vibeke Galle - Jens Peder Jensen  Næstved Bridgeklub

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1.  Mariane Ottesen - Morten Jespersen Rønne Bridgeforum
2. Birthe Holm - Jan Holm Rønne Bridgeforum
3.    

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Stense Farholt - Henrik Caspersen Aarhus BK
2. Signe Buus Thomsen - Emil Jepsen One-eyed Jacks/Aarhus BK
3. Trine Bilde - Tom Nørgaard Aarhus BK
4. Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst Aarhus BK
5. Lissy Kristiansen - Michael Krefeld Akademisk Bridgeklub, Århus/Aarhus BK
6. Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg Bridgeklubben Bellevue/Aarhus BK
7. Lida Hulgaard – Lars Peter Damgaard Aarhus BK
8. Inge Keiser - Torben Rosell Bridgeklubben Bellevue/AK
9. Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev  Aarhus BK
10. Anita Torlyn - Tommy Pedersen Aarhus BK
11. Gurli Bjørn Iversen - Hans Henning Work Egå Bridgeklub/Bridgeklubben Bellevue
12. Helle Jacobsen - Niels Rasmussen Spar Es Silkeborg/Silkeborg Bridgeklub
13. Merete Schøller - Henrik Frøkjær Bridgeklubben Bellevue/Ulfborg-Vemb Bridgeklub
14. Rikke Mønsted - Nils Mønsted Aarhus BK
15.    
16.    

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.