Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til DM for mixed par 2024

 

Deltagerne i danmarksmesterskabet for mixed par 2024 kvalificerer sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne. Læs mere om DM for mixed par her.

Deltagerlisten til danmarksmesterskabet for mixed par bliver løbende opdateret som de kommer ind fra distrikterne. 

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1. Vibeke Lund - Martin Christoffersen Studenterforeningens BC
2.
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
Young Sharks
3.
Eva Ricard - Karsten Vinther
Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
4.
Charlotte Juhl - Peter Kjer
Young Sharks
5.
Charlotte Schwartz-Rosman - Jan Mayer
Young Sharks/Søborg Bridgeklub
6.
Susan Just Olesen - Poul Mogensen
Studenterforeningens BC/Bridgeklubben HCØ
7.
Margrethe Rykov - Ole Berg Kristensen
Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
8. Lone Bilde - Bo Bilde One-eyed Jacks
9.
Nadia Bekkouche - Kell Krogh
Blakset-Klubberne/Rødovre Bridgeklub
10. Makker - Mads Eyde Blakset-Klubberne
11.
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
Young Sharks
12.
Birgitte Rønn - Kjeld Hansen
Studenterforeningens BC
13.
Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard
Studenterforeningens BC
14.
Merete Vermehren Norris - John Vermehren Norris
Blakset-Klubberne/One-eyed Jacks
15.
Eva Beildorff - John Callisen
Studenterforeningens BC/Ballerup Bridge Club
16.
Karen M. Enevoldsen - Dan Nybo Jensen
Studenterforeningens BC/Young Sharks
17.
Katherine Ortmann - Simon Ortmann
Studenterforeningens BC/Holte Bridgeklub
18.
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
Young Sharks/One-eyed Jacks
19.    
20.    
21.    
22.    
23.    
24.    
25.    
26.    
27.    

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1.     
2.    
3.    

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    
13.    
14.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.