Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere i Festival-GULD 2022

 

Du kan tilmelde dig Festival-GULD her og du kan læse mere om guldturneringen her

Sidste frist for tilmelding er tirsdag d. 12. juli kl. 19.00

 

Deltagere
1. Hans Jacob J. Petersen - Jens Pauli G. Nolsøe
Klub: Føroya Bridgesamband
2. Jens Toft - Vibeke Madsen
Klub: Rønne BridgeForum
3. Gert Bresemann - Gitte Tvedeskov
Klub: Blakset-Klubberne
4. Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
Klub: Jesshein BK
5. Lars Erik Ottershagen - Espen Østli
Klub:
6. Jesper Halskov - Susanne Platou
Klub: Slotsbridge - Hillerød
7. Peter Krogh - Helle W. Thrane
Klub: Bridgeklubben HCØ
8. Jytta Mølgaard Højsleth - Ejnar Hobolth
Klub: Bridgeklubben Nord
9. Jan Tino Knudsen - Steven Sidelmann Basnov
Klub: Holstebro Bridgeklub
10. Gerda Arildsen - Randi Hansen
Klub: Svendborg Bridgeklub
11. Kirsten Gro Pedersen - Winnie Midtgaard
Klub: Svendborg Bridgeklub
12. Mona Ardal - Jan Rode Pedersen
Klub: Holstebro Bridgeklub
13. Else Steffensen - Ann-Berit Skou Andersen
Klub: Københavns Bridge Klub
14. Erik Laursen - Bente Madsen
Klub: Københavns Bridge Klub
15. Jess Tillge - Morten Støvring
Klub: Young Sharks
16. Jørgen Holm - Lise Holm
Klub: Nykøbing F. Bridgeklub
17. Preben Thaarup - Dan Nybo Jensen
Klub: Studenterforeningens BC
18. Mette Brøsted Nielsen - Cathrine Underbjerg
Klub: Lille Klør
19. Else Blomholt - Bente Siggaard Andersen
Klub: Aalborg Bridgeklub
20. Troels Seerup - David Seerup
Klub: Lille Klør
21. Laila Holm Larsen - Else Hvorslev
Klub: Lille Klør
22. Hans Bæk - Leif Vanting
Klub: Svendborg Bridgeklub
23. Anne-Marie Frøhlich - Tine Thisted Binder
Klub: Islev Bridgeklub
24. Kenneth Michael Monrad Madsen - Kim Nørgaard Nielsen
Klub: Studenterforeningens BC
25. Benny Svendsen - Lis Svendsen
Klub: Væggerløse Bridgeklub
26. Lotte Glensvig - Senna Madsen
Klub: Blakset-Klubberne
27. Vivi Baun Højland - Mette Veel Christensen
Klub: Aarhus BK
28. Flemming Poulsen - Andreas Rolf-Larsen
Klub: One-eyed Jacks
29. Kjeld Hansen - Nis Rasmussen
Klub: Studenterforeningens BC
30. Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
Klub: Aarhus BK
31. Poul Mogensen - Martin Christoffersen
Klub: Bridgeklubben HCØ
32. Peter Sørensen - Bente Sørensen
Klub: Grindsted Bridgeklub
33. Jochen Völkner - Anne Birgitte Bruskin
Klub: Vejle BridgeCenter
34. Finn Løgager - Birthe Løgager
Klub: Svendborg Bridgecenterclub
35. Stella Bach - Peter Haff
Klub: Københavns Bridge Klub
36. Preben Schmidt - Lars Blakset
Klub: Blakset-Klubberne
37. Jens Galsgaard - Kaj Druedal
Klub: Ballerup Bridge Club
38. Michael Staub - Eva Rafn
Klub: Ballerup Bridge Club
39. Mona Secher Christensen - Henning Eilertsen
Klub: Bridge 83, Slagelse
40. Rikke Keinicke Nielsen - Victor Todd-Moir
Klub: -
41. Marianne Byrgesen - Flemming Byrgesen
Klub: Frederiksværk Bridgeklub
42. Torkild Hagen - Aron Thorfinnsson
Klub: BK Sølvknekt
43. Britta Klejstrup - Ruth Løvet Hansen
Klub: Horsens Ny Bridgeklub
44. Benthe Hansen - Birthe Hansen
Klub: Bridgeklubben Skovsbo
45. Viggo Hansen - Eva Sørensen
Klub: Spar Es Silkeborg
46. Bodil Tornby - Susanne Johansen
Klub: Lille Klør
47. Søren Vinther - Hanne Hauge
Klub: Billund Bridgeklub
48. Ole Boysen - Thor Hansen
Klub: Langelands Bridgeklub
49. Inge Lise Schou - Vera Bukhave
Klub: Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub
50. Esther Bukhave Kristiansen - Vera Nybo Jensen
Klub: Herning Bridgeklub
51. Monica Jensen - Gert Knudsen
Klub: Bridgeklubben 56, Silkeborg
52. Jannich Laursen - Peter Basse
Klub: Ballerup Bridge Club
53. Hans Jørgen Kolding - Viktor Kolding
Klub: Bridge 83, Slagelse
54. Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt
Klub: COWI-Bridgeklub
55. Jette Brown - Jens-Ole Andersen
Klub: Hornbæk Bridgeklub
56. Line Eyde - Mads Eyde
Klub: Kolding Bridge Center
57. Palle Krantz - Peter Johansen
Klub: Blakset-Klubberne
58. Gitte Spanggaard - Bjarke Skovgaard
Klub: Aarhus BK
59. Else Kristensen - Per Hedegaard Andersen
Klub: Vejle BridgeCenter
60. Lida Hulgaard - Jan Pedersen
Klub: Aarhus BK
61. Thomas Hahn - Mathias Hahn-Hundsdahl
Klub: Aarhus BK
62. Bodil Bloch - Birgit Knudsen
Klub: Tåsinge Bridgeklub
63. Anita Torlyn - Lars Valdemar Hansen
Klub: Aarhus BK
64. Gorm Jensen - Ida Sørensen
Klub: Sorø Bridgeklub
65. Anne Saksø Larsen - Gurli Andersen
Klub: Svendborg Bridgeklub
66. Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
Klub: Helsingør Bridgeklub
67. Elo Hansen - Jette Hansen
Klub: Københavns Bridge Klub
68. Henning Østergaard - Peter Fredin
Klub: Fjends Bridgeklub
69. Lone Kiær - Jeppe Juhl
Klub: Young Sharks
70. Karin Thomsen - Frans Kappel Øvre
Klub: Morsø Bridgeklub
71. Mette Drøgemüller - Torben Ebbesen
Klub: Rødovre Bridgeklub
72. Lars Lilja - Karola Högberg
Klub: Sverige
73. Jens Skak-Nielsen - Lars Faurschou Mathiesen
Klub: Aarhus BK
74. Søren Gjerding - Trine Schaltz
Klub: Blakset-Klubberne
75. Freya Normann Hven - Stig Andersen
Klub: Aarhus BK
76. Nikolaj Zeeberg - Karl Lasthein
Klub: Slotsbridge - Hillerød
77. Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
Klub: Ikast Bridgeklub 75
78. Jytte Rasmussen - Dorte Præst
Klub: Herning Bridgeklub
79. Karen Stær Bech - Karin Ravn Lund
Klub: Herning Bridgeklub
80. Lone Pfeiffer - Annelise Krag
Klub: Københavns Bridge Klub
81. Torben Rasmussen - Tove Nørgaard Pedersen
Klub: Billund Bridgeklub
82. Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
Klub: Vejle BridgeCenter
83. Tove Nielsen - Kirsten Stampe Rasmussen
Klub: Høng Bridgeklub
84. Charlotte Brandgaard - Stig Meno Farholt
Klub: Blakset-Klubberne
85. Jens Overbjerg Jensen - Annie Ejsing
Klub: Vejle BridgeCenter