Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Jubilæumsguldturneringen 2019

 

Tilmeldingen til Jubilæumsguldturneringen slutter tirsdag d. 9. juli kl. 12.00. Tilmeld jer her

 

Foreløbige deltagere

Deltagere
1. Louise Hansen - Morten Hansen
Klub: Kolding Bridge Center
Handicap: 30,23 - 30,90
2. Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 21,94 - 10,62
3. Carl Erik Cloos - Freddy Madsen
Klub: Langelands Bridgeklub
Handicap: 27,14 - 35,66
4. Randi Hansen - Gerda Arildsen
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 29,94 - 33,99
5. Lis Svendsen - Benny Svendsen
Klub: Væggerløse Bridgeklub
Handicap: 25,06 - 20,76
6. Claus Jensen - Brit Johansen
Klub: Bridgecenter Nordsjælland
Handicap: 29,88 - 29,58
7. Morten Hermansen - Svein Otto Åsmann
Klub: Jessheim BK
Handicap: 15,76 - 17,32
8. Lars Kristian Moen - Espen Østli
Klub: Jessheim BK
Handicap: 14,30 - 8,30
9. Anita Skøtt - Birgitte Engelbrechtsen
Klub: Aarhus BK
Handicap: 37,91 - 22,76
10. Gert Bresemann - Gitte Tvedeskov
Klub: Bridgecenter Nordsjælland
Handicap: 35,70 - 42,19
11. Birgitte Bendix - Søren Kryger
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 39,32 - 27,82
12. Jesper Halskov - Jannich Laursen
Klub: Bridgecenter Nordsjælland
Handicap: 42,68 - 27,40
13. Else Blomholt - Karen Bach
Klub: Aalborg Bridgeklub
Handicap: 35,75 -
14. Jens Letort - Hans Letort
Klub: Kolding Bridge Center
Handicap: 29,79 - 36,94
15. Jess Tillge - Morten Støvring
Klub: Blakset-Klubberne
Handicap: 19,61 - 17,10
16. Eva Rafn - Michael Staub
Klub: Billund Bridgeklub
Handicap: 36,83 - 14,56
17. Ulla Lund - Jørgen Lund
Klub: Humlebæk Bridgeklub
Handicap: 25,96 - 41,95
18. Carsten Bo Petersen - Alice Petersen
Klub: Bridgeakademiet
Handicap: 28,78 - 30,62
19. Michael Brande - Morten Kjærsgaard
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 29,95 - 17,77
20. Mikael Velschow-Rasmussen - Kim Nørgaard Nielsen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 10,34 - 8,60
21. Ellen Gydesen - Hans Hove Andersen
Klub: Lyngby Røgfri Bridgeklub
Handicap: 31,13 - 31,50
22. Gitte Spanggaard - Bjarke Skovgaard
Klub: Aarhus BK
Handicap: 21,87 - 14,47
23. Leif Vanting - Hans Bæk
Klub: Ballerup Bridge Club
Handicap: 24,74 - 35,69
24. Britta Back - Pernille Færing
Klub: Tåsinge Bridgeklub
Handicap: 23,94 - 20,39
25. Kirsten Juliane Povlsen - Anna Asgreen
Klub: Kolding Bridge Center
Handicap: 39,17 - 34,88
26. Hans Andersen - Frantz Dolberg
Klub: Odder Bridgeklub
Handicap: 39,88 - 25,97
27. Elver Rasmussen - Irene Borre
Klub: Torsdagsklubben Præstø
Handicap: 30,34 - 24,67
28. Bente Sørensen - Peter Sørensen
Klub: Grindsted Bridgeklub
Handicap: 17,61 - 27,53
29. Sune Groes - Anne Mette Hattens
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 13,98 - 24,80
30. Irma Holst Pedersen - Birthe Hansen
Klub: Odense Damebridgeklub
Handicap: 32,33 - 18,42
31. Søren Vinther - Hanne Hauge
Klub: Billund Bridgeklub
Handicap: 18,21 - 20,82
32. Claus Bødskov - Bjarne Juul Nissen
Klub: Varde Bridgeklub
Handicap: 12,02 - 12,07
33. Kjeld Hansen - Nis Rasmussen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 13,97 - 13,83