Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Jubilæumsguldturneringen 2019

 

Tilmeldingen til Jubilæumsguldturneringen slutter tirsdag d. 9. juli kl. 12.00. Tilmeld jer her

Foreløbig deltageroversigt i handicaporden  - listen er baseret på tilmeldinger pr. 7. juni 2019

 

Foreløbige deltagere

Deltagere
1. Louise Hansen - Morten Hansen
Klub: Kolding Bridge Center
Handicap: 30,23 - 30,90
2. Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 21,94 - 10,62
3. Carl Erik Cloos - Freddy Madsen
Klub: Langelands Bridgeklub
Handicap: 27,14 - 35,66
4. Randi Hansen - Gerda Arildsen
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 29,94 - 33,99
5. Claus Jensen - Brit Johansen
Klub: Bridgecenter Nordsjælland
Handicap: 29,88 - 29,58
6. Morten Hermansen - Svein Otto Åsmann
Klub: Jessheim BK
Handicap: 15,76 - 17,32
7. Lars Kristian Moen - Espen Østli
Klub: Jessheim BK
Handicap: 14,30 - 8,30
8. Anita Skøtt - Birgitte Engelbrechtsen
Klub: Aarhus BK
Handicap: 37,91 - 22,76
9. Gert Bresemann - Gitte Tvedeskov
Klub: Bridgecenter Nordsjælland
Handicap: 35,70 - 42,19
10. Birgitte Bendix - Søren Kryger
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 39,32 - 27,82
11. Jesper Halskov - Jannich Laursen
Klub: Bridgecenter Nordsjælland
Handicap: 42,68 - 27,40
12. Else Blomholt - Karen Bach
Klub: Aalborg Bridgeklub
Handicap: 35,75 -
13. Jens Letort - Hans Letort
Klub: Kolding Bridge Center
Handicap: 29,79 - 36,94
14. Jess Tillge - Morten Støvring
Klub: Blakset-Klubberne
Handicap: 19,61 - 17,10
15. Eva Rafn - Michael Staub
Klub: Billund Bridgeklub
Handicap: 36,83 - 14,56
16. Ulla Lund - Jørgen Lund
Klub: Humlebæk Bridgeklub
Handicap: 25,96 - 41,95
17. Carsten Bo Petersen - Alice Petersen
Klub: Bridgeakademiet
Handicap: 28,78 - 30,62
18. Michael Brande - Morten Kjærsgaard
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 29,95 - 17,77
19. Mikael Velschow-Rasmussen - Kim Nørgaard Nielsen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 10,34 - 8,60
20. Ellen Gydesen - Hans Hove Andersen
Klub: Lyngby Røgfri Bridgeklub
Handicap: 31,13 - 31,50
21. Gitte Spanggaard - Bjarke Skovgaard
Klub: Aarhus BK
Handicap: 21,87 - 14,47
22. Leif Vanting - Hans Bæk
Klub: Ballerup Bridge Club
Handicap: 24,74 - 35,69
23. Britta Back - Pernille Færing
Klub: Tåsinge Bridgeklub
Handicap: 23,94 - 20,39
24. Kirsten Juliane Povlsen - Anna Asgreen
Klub: Kolding Bridge Center
Handicap: 39,17 - 34,88
25. Hans Andersen - Frantz Dolberg
Klub: Odder Bridgeklub
Handicap: 39,88 - 25,97
26. Elver Rasmussen - Irene Borre
Klub: Torsdagsklubben Præstø
Handicap: 30,34 - 24,67
27. Bente Sørensen - Peter Sørensen
Klub: Grindsted Bridgeklub
Handicap: 17,61 - 27,53
28. Sune Groes - Anne Mette Hattens
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 13,98 - 24,80
29. Irma Holst Pedersen - Birthe Hansen
Klub: Odense Damebridgeklub
Handicap: 32,33 - 18,42
30. Søren Vinther - Hanne Hauge
Klub: Billund Bridgeklub
Handicap: 18,21 - 20,82
31. Claus Bødskov - Bjarne Juul Nissen
Klub: Varde Bridgeklub
Handicap: 12,02 - 12,07
32. Kjeld Hansen - Nis Rasmussen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 13,97 - 13,83
33. Poul V. Hansen - Finn Pedersen
Klub: Morud Bridge Klub
Handicap: 17,26 - 22,47
34. Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
Klub: Ikast Bridgeklub 75
Handicap: 31,33 - 26,43
35. lars marcusson - 107431
Klub: sverige
Handicap: -
36. Ulla Ridderstad - Ingegerd Lundgren
Klub: Sverige
Handicap: -
37. Jørgen Solsig Nielsen - Anne-Lise Skjoldemose
Klub: BK af 1973, Hjørring
Handicap: 20,24 - 27,75
38. Niels Kristian Kristensen - Kate Kristensen
Klub: Viborg Ny Bridgeklub
Handicap: 3,33 - 29,03
39. Lars Tærsker Hansen - Johanne Hansen
Klub: Vordingborg Bridgeklub af 1974
Handicap: 21,09 - 35,22
40. Poul Mogensen - Mette Hye Knudsen
Klub: Bridgeklubben HCØ
Handicap: 9,97 - 30,28
41. Astrid Steen Lybæk - Åse Mogstad
Klub: Norge
Handicap: -
42. Svend Aage Coord - Tage Nielsen
Klub: Nyborg Bridgeklub
Handicap: 30,02 - 25,22
43. Peter Haff - Stella Bach
Klub: Københavns Bridge Klub
Handicap: 17,73 - 29,09
44. Harry Nanninga - Bent Jensen
Klub: Christiansfeld Bridgeklub
Handicap: 16,62 - 20,79
45. Hanne Bjarnarson - Birgitte Boesen
Klub: Hovedstadens Bridge
Handicap: 32,10 - 33,88
46. Vivi Baun Højland - Mette Veel Christensen
Klub: Aarhus BK
Handicap: 26,23 - 27,75
47. Vera Bukhave - Inge Lise Schou
Klub: Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub
Handicap: 27,91 - 34,75
48. Laila Holm Larsen - Else Hvorslev
Klub: Lille Klør
Handicap: 23,74 - 24,63
49. Frans Kappel Øvre - Karin Thomsen
Klub: Morsø Bridgeklub
Handicap: 20,37 - 23,37
50. Lars Kok - Esben Løvborg
Klub: Viborg Ny Bridgeklub
Handicap: 24,55 - 23,21
51. Ann-Berit Skou Andersen - Else Steffensen
Klub: Københavns Bridge Klub
Handicap: 32,88 - 38,23
52. Bente Madsen - Erik Laursen
Klub: Københavns Bridge Klub
Handicap: 29,89 - 30,33
53. John Viggo Nielsen - Annette Bjaaland Andersen
Klub: Ruder Es, Hvidovre
Handicap: 8,46 - 20,72
54. Stig Meno Farholt - Knut Blakset
Klub: Young Sharks
Handicap: 13,50 - -1,87
55. Frank Kristensen - John Høgh
Klub: Fjends Bridgeklub
Handicap: 14,01 - 13,99
56. Sussie Rasmussen - Ingelise Andreasen
Klub: Humlebæk Bridgeklub
Handicap: 21,05 - 24,92
57. Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 19,26 - 25,60
58. Charlotte Brandgaard - Jesper Kampmann
Klub: Blakset-Klubberne
Handicap: 19,71 - 23,92
59. Michael Dam - Anne Petersen
Klub: Køge Bridge Klub
Handicap: 24,72 - 24,19
60. Elo Hansen - Jette Hansen
Klub: Københavns Bridge Klub
Handicap: 26,36 - 25,69
61. Dorit Jensen - Viggo Lybker
Klub: Uhre Bridgeklub
Handicap: 23,25 - 18,29
62. Karsten Dorph - Erik Lindgren
Klub: Egå Bridgeklub
Handicap: 22,46 -
63. Lars Peter Damgaard - Thomas Svendsen
Klub: Aarhus BK
Handicap: 11,50 - 1,59
64. Hanne Nielsen - Gitte Christensen
Klub: Storeslemmen
Handicap: 48,86 - 42,98
65. Henrik Frøkjær - Merete Schøller
Klub: Holstebro Bridgeklub
Handicap: 29,41 - 21,29
66. Karin Bech - Pia Stets
Klub: Faxe Bridgeklub
Handicap: 18,51 - 30,52
67. Øjvind Hulgaard - Lida Hulgaard
Klub: Aarhus BK
Handicap: 9,28 - 7,07
68. Lene Suh Nicolaisen - Frank Espersen
Klub: Københavns Bridge Klub
Handicap: 24,61 - 25,69
69. Hans Jørn Skov Jensen - Inga Jensen
Klub: Hedensted Bridgeklub
Handicap: 29,12 - 28,11
70. Ejgild Johansen - Torben Ebbesen
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 13,67 - -0,74
71. Lis Winther Funch - Franziska Rothenborg
Klub: Køge Bridge Klub
Handicap: 29,02 - 25,98
72. Ole Christensen - Susanne Bonde
Klub: Storeslemmen
Handicap: 2,38 - 22,34
73. Aase Skovlund - Henning Skovlund
Klub: Lyngby Røgfri Bridgeklub
Handicap: 28,82 - 31,06
74. Cathrine Underbjerg - Mette Brøsted Nielsen
Klub: Lille Klør
Handicap: 27,78 - 31,26
75. Mona Secher Christensen - Henning Eilertsen
Klub: Bridge 83, Slagelse
Handicap: 21,74 - 30,91
76. Dan Nybo Jensen - Martin Christoffersen
Klub: Studenterforeningens BC
Handicap: 14,62 - 6,40
77. Jørgen Jensen - Lizzi Rzempala
Klub: Maribo Bridgeklub
Handicap: 24,37 - 34,01
78. Mads Krøjgaard - John Møller Jepsen
Klub: Spar K, Esbjerg
Handicap: -1,55 - 4,34
79. Lars Underbjerg - Tonni Mathiasen
Klub: Lille Klør
Handicap: 6,23 - 28,54
80. Svend Pedersen - Niels-André Benn
Klub: Terndrup Bridgeklub
Handicap: 18,93 - 20,25
81. Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt
Klub: COWI-Bridgeklub
Handicap: 24,17 - 26,73
82. Torben Fersløv Andersen - Else Lundberg
Klub: Københavns Bridge Klub
Handicap: 22,59 - 31,00
83. Hans Jørgen Kolding - Viktor Kolding
Klub: Bridge 83, Slagelse
Handicap: 17,93 - 32,98
84. Winni Simonsen - Svend Aage Jensen
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 22,99 - 14,49
85. Morten Larsen - Henrik Demant
Klub: Morud Bridge Klub
Handicap: 19,20 - 16,55
86. Eva Sørensen - Viggo Hansen
Klub: Spar Es Silkeborg
Handicap: 30,89 - 30,81
87. Per Hedegaard Andersen - Else Kristensen
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 33,86 - 28,58
88. Annelise Krag - Lone Pfeiffer
Klub: Culbertson Clubben, Kbh
Handicap: 42,10 - 33,95
89. Ejnar Hobolth - Jytta Mølgaard Højsleth
Klub: Bridgeklubben Nord
Handicap: 30,69 - 47,84
90. Anne Merete Hedegaard - Bente Christensen
Klub: Bridgeklubben Præstø
Handicap: 16,68 - 11,01
91. Marius Lyhne-Knudsen - Peter Laursen
Klub: Bridgeklubben Bellevue
Handicap: 16,55 - 12,82
92. Jens Overbjerg Jensen - Lars Winther
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 24,98 - 37,63
93. Peter Bastholm - Jytte Bastholm
Klub: Skovlunde Bridgeklub
Handicap: 36,96 - 40,21
94. Steen Højlund - Vivi Kobylecki
Klub: Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub
Handicap: 28,75 - 30,72
95. Arne Christensen - Johs. Christensen
Klub: Ringkøbing Bridgeklub
Handicap: 17,39 - 13,31
96. Bent Qvist - Camilla Husted
Klub: Søborg Bridgeklub
Handicap: 23,90 - 23,51
97. Preben Hallberg - Hanne Huge
Klub: Nykøbing F. Bridgeklub
Handicap: 21,43 - 29,88
98. Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
Klub: Næstved Bridgeklub
Handicap: 7,47 - 30,67
99. Karola Högberg - Lars Lilja
Klub: Lindesberg
Handicap: -
100. Lone Rungholm Jensen - Søren Rungholm Jensen
Klub: Silkeborg Bridgeklub
Handicap: 30,62 - 23,77
101. Kirsten Thornberg - Søren Frydenlund
Klub: Byens Bridge
Handicap: 21,90 - 19,14
102. Jette Kornbeck - Eyvind Kornbeck
Klub: Birkerød Bridgeklub
Handicap: 24,78 - 30,65
103. Peter Qvist - Palle Rasmussen
Klub: Svendborg Bridgeklub
Handicap: 11,32 - 7,65
104. Jacob Kehl - Trine Binderkrantz
Klub: Young Sharks
Handicap: 13,03 - 15,13
105. Jørgen Holm - Lise Holm
Klub: Nykøbing F. Bridgeklub
Handicap: 25,89 - 32,92
106. Birthe Agersnap - Erik Agersnap
Klub: Ringkøbing Bridgeklub
Handicap: 20,46 - 11,84
107. Erik Bang - Karen Marie Bang
Klub: Horsens Bridgeklub af 2017
Handicap: 28,11 - 42,43
108. Lise Kristensen - 42764
Klub: Grindsted Bridgeklub
Handicap: 13,26 -
109. Birger Jensen - Lene Jensen
Klub: Høng Bridgeklub
Handicap: 21,32 - 22,66
110. Nikolaj Zeeberg - Lill Zeeberg
Klub: Slotsbridge - Hillerød
Handicap: 23,25 - 21,75
111. Anne Mette Mungsfeldt - Peter Basse
Klub: Blakset-Klubberne
Handicap: 41,16 - 38,45
112. Mette Koefoed - Ole Plam
Klub: Søborg Bridgeklub
Handicap: 21,90 - 20,36
113. Kirsten Filtenborg - Jonna Hesselhøj
Klub: Odense Damebridgeklub
Handicap: 26,51 - 22,43
114. Thomas Hahn - Mathias Hahn-Hundsdahl
Klub: Aarhus BK
Handicap: 11,49 - 15,47
115. Jonna Laursen - Jan Andersen
Klub: Vejle BridgeCenter
Handicap: 20,83 - 27,40
116. Ole Boysen - Grete Bundgaard
Klub: Langelands Bridgeklub
Handicap: 26,45 - 31,89
117. Clara Brun Pedersen - Leah Thrane
Klub: Bramming Bridgeklub
Handicap: 24,72 - 29,29

 

Foreløbige tilmeldte vindere fra Prins Henrik Memorial

Deltagere Klub Handicap
1. Grethe Holm Rasmussen - Jan Holm Rasmussen Ringkøbing BK 38,35 - 36,54
2. Bjarne Rosgaard Pedersen - Karsten Koefoed Olsen BK af 1950 - Vordingborg 28,34 - 22,89
3. Susanne Mansa - Gudrun Persson Skovlunde BK 38,82 - 36,17
4. Ejla Størup - Kirsten Nielsen Rasmussen Aalborg BK 30,06 - 35,72
5. Birgitte Dieckmann - Hanne Etzerodt Aarhus BK 42,14 - 47,74
6. Kia Kjær - Jens Hein Bonde Bridgeakademiet 35,53 - 32,52
7. Elsebeth Sigvardt - Jørgen Madsen Bridgeakademiet 37,44 - 46,12
8. Kirsten Nielsen - Marianne Nørgaard  Bridge 83, Slagelse 41,43 - 41,58
9. Inger Overgaard - Henry Lykke Silkeborg BK/Spar Es 27,74 - 24,10
10. Liselotte Tommerup - Birthe Wang-Holm Silkeborg BK/Spar Es 31,98 - 32,49
11. Bodil Mosegaard - Leif Mosegaard Varde BK/Tistrup & Om. BK- 1982 13,66 - 26,79
12. Inger Hansen - Karen Margrethe Thomsen Varde BK 40,83 - 37,14
13. Lise Andersen - Mariann Rasmussen Odense Dame BK/Bridge 80 20,78 - 24,24
14. Eva Bærentzen - Hanne Lundgaard Pedersen BK 51, Faaborg 30,17 - 29,35
15. Flemming Jørgensen - Kirsten Simonsen Vejle BridgeCenter -3,92 - 24,78
16. Jan Hymøller - Finn Skriver Laursen Horsens BK af 2017 31,98 - 30,43
17. Carsten Kvetny - Jesper Rømer Holm Blakset-Klubberne 31,40 - 24,18
18. Torben Sværke - Martin Kaltoft Ballerup BC/Spar-2, Rønne 17,73 - 25,54
19. Bodil Pedersen - Jens Erik Pedersen Nørre Aaby BK 37,80 - 33,81
20. Lars Hareskov - Jess Thiersen  Hovedstadens Bridge 28,30 - 16,32
21. Jan Rode Pedersen - Mona Ardal Christensen Holstebro BK 23,14 - 27,20
22. Flemming Jacobsen - Gert Vinkel BK Højfyn/Odense BK 29,79 - 9,05
23. Claus Arboe Woll - Knud Erik Svej Greve Strands BK 27,03 - 26,22