Bridgeforlaget
Intro_Velkommen
Tilmelding
Turneringer_Hold_og_par
Resultater_Stillinger
Overnatning_Tilmelding
Kontakt_Presse
/ Resultater_Stillinger / Deltageroversigter / Kvalificerede: FYNSKE BANK DM åben par

Kvalificerede: FYNSKE BANK DM åben par 2014

Distrikt Plac. Navne (Par) Klubtilhørsforhold
Østsjælland 1 Helge Hesselberg - Jacob Bjerrum Rødovre
Østsjælland 2 Peter Jacobsen - Jan Jørgensen Rødovre
Østsjælland 3 Thomas Hjort - Anders Hjort Gundsø - HCØ
Østsjælland 4 Søren Larsen - Henrik Friis Rødovre
Østsjælland 5 Rikke Capion Justesen - Michael Justesen Rødovre
Østsjælland 6 Johnny Thylin - Gorm Jensen Havdrup
Østsjælland 7 Finn van Hauen - Mogens Bak Rødovre
Østsjælland 8 Olaf Ries - Flemming Øster Greve - Bridge 12
Østsjælland 9 Birthe Kinnunen - Veikko Kinnunen Bridge 12
Østsjælland 10 Birthe Hansen - Bent Hansen Spar To
Vestsjælland 1 Thomas Nielsen -Jan Petersen Kalundborg
Vestsjælland 2 Karsten Hansen-Nord - Karsten Meiland Bridge 83
Vestsjælland 3 Kirsten Ellekjær - Ingelise Mailand Bridge 83
Vestsjælland 4 Bente Kjeldal - Jens Erik Jensen Sorø
Vestsjælland 5 Elsebeth Maagaard - John Maagaard Bridge 83
Vestsjælland 6 Jørgen Arpe - Vagn Brobæk Kalundborg
Vestsjælland 7 Geert Grønnegaard - Mikkel Grønnegaard Ringsted
Fyn 1 Kurt Boysen - Verner Larsen Odense 
Fyn 2 Hans Jørgen Rasmussen - Per Nielsen Svendborg
Fyn 3 Jane Norgren - Lars Søgård Hansen Odense
Fyn 4 Kjeld Kjeldsen - Jens Kjeldsen BK 1936 Odense
Fyn 5 Peter Quist - Palle Rasmussen Svendborg
Fyn 6 Otto Rübner - Jørn Giesmann  Odense - Svendborg
Fyn 7 Matias Rohrberg - Jesper Buus Thomsen Odense
Fyn 8 Helle Rasmussen - Lone Bilde Odense
Vestjylland 1 Lars Andersen - Lars Kristensen Morsø
Vestjylland 2 Ole V. Veje - John Høgh Fjends
Vestjylland 3 Jens Søndergaard - Svend Håning Morsø
Vestjylland 4 Carsten Lysdahl - Aage Kristensen Herning
Vestjylland 5 Thorkild Andersen - Preben Jensen Kibæk
Vestjylland 6 Peter Boel Nielsen - Eli Christensen Fjends
Vestjylland 7 Torben Dalsgaard - Niels Kristian Kristensen Viborg Ny
Storstrøm 1 Thomas Mørkeberg - Bente Christensen Næstved
Storstrøm 2 Karin Bech - Lars Hansen Faxe - Vordingborg af 1974 
Storstrøm 3 Lis Svendsen - Benny Svendsen Væggerløse
Storstrøm 4 Ole Kofoed - Else Waage Nykøbing F
Storstrøm 5 Ivan Abel - Eivind Sveinbjørnsson Rødovre - Næstved
Storstrøm 6 Anne Hansen - Jari Hansen Nykøbing F - Væggerløse
Storstrøm 7 Jørgen Holm - Helge Rasmussen Nykøbing F
København 1 Lars Korsholm - Ady Korsholm Københavns BK
København 2 Ulla Zeeberg - Christina Klemmesen plan b - Young Sharks
København 3 Christian Snabe - Bo Brink Lauersen OEJ
København 4 Martin Schaltz - Anders Hagen OEJ - Young Sharks
København 5 Dennis Koch-Palmund - Morten Lund Madsen OEJ
København 6 Michael Askgaard - Kasper Konow OEJ
København 7 Dorthe Schaltz - Peter Schaltz OEJ
København 8 Lauge Schäffer - Jonas Houmøller OEJ
København 9 Daniel Ortmann - Simon Ortmann Young Sharks
København 10 Sejr Andreas Jensen - Mikkel Larsen OEJ
København 11 Henrik Norman Hansen - Flemming Poulsen OEJ
København 12 Stig Werdelin - Mathias Bruun OEJ - Blakset
København 13 Henning Østergaard - Stig Meno Farholt Fjends - Young Sharks
København 14 Peter Farholt - Frank Beildorff OEJ
København 15 Preben Schmidt - Magnus Groes Young Sharks
København 16 Jesper Kampmann - Stig Tjur Blakset
København 17 Sigurd Lauge Pedersen - Thorvald Aagaard OEJ
København 18 Niels Zeeberg - Peter Gallmayer plan b
København 19 Lars Mathiesen - Niels Foged Bridgecenter Nordsjælland - OEJ
København 20 Peter Bang Knudsen - Mikael Velschow-Rasmussen Studenterforeningen
København 21 Sofie Koch-Palmund - Amalie Koch-Palmund OEJ
København 22 Nadia Bekkouche - Flemming Danielsen OEJ
København 23 Kirsten Vesth Hansen - Dan Mungaard Islev - Studenterforeningen
København 24 Ulrik Zeeberg - Thomas Vang Larsen OEJ
Østjylland 1 Niels Henriksen - Hans Kristian Sørensen Aarhus
Østjylland 2 Vagn Søndergaard - Jørgen Anker Pabst Aarhus
Østjylland 3 Peter Øgaard Madsen - Torsten Sverdrup Warberg Akademisk
Østjylland 4 Marlene Henneberg - Jens Ove Henneberg Aarhus
Østjylland 5 Henrik Caspersen - Hans Chr. Graversen Aarhus
Østjylland 6 Rikke Christiansen - Preben Taasti Aarhus
Østjylland 7 Lars Peter Damgaard - Morten Stege Aarhus
Østjylland 8 Nils Mønsted - Jan Pedersen   
Østjylland 9 Thordis Skjernaa - Børge Nielsen Hammel
Østjylland 10 Jonas Buur Sinding - Bjarne Knudsen Aarhus
Østjylland 11 Mogens Boysen - Peter Laursen Akademisk
Østjylland 12 Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen Aarhus
Østjylland 13 Rasmus Damm - Steffen Wich Aarhus
Østjylland 14 Birte Eriksen - Uffe Poulsen Aarhus
Østjylland 15 Knud Erik Strandbæk - Ole Søren Poulsen Horsens BK 1931 - Ruder Es
Sydjylland 1 Hans Christian Nielsen - Knud-Aage Boesgaard Storeslemmen
Sydjylland 2 Mads Krøjgaard - Niels Krøjgaard Spar K - Akademisk
Sydjylland 3 Sidsel Goltermann - Uffe Pedersen Haderslev
Sydjylland 4 Nis Rasmussen - Lars Nielsen Spar K
Sydjylland 5 Lars Underbjerg - Per Falk Thomsen Lille Klør
Sydjylland 6 Jesper Jungdal - Peter B. Hansen Kolding
Sydjylland 7 Karl Bo Jensen - Leif Aas Andersen Enigheden
Sydjylland 8 Kim Svendsen - Axel Wittig Odense - Kolding
Sydjylland 9 Erik Brok - Otto Dahl Klør 10
Sydjylland 10 Mikael Povlsen - Søren Peter Nielsen Kolding
Sydjylland 11 Jørgen Madsen - Asger Friis Varde - Lille Klør
Sydjylland 12 Mie Bøving - Randi Bunke Klør 10
Sydjylland 13 Sune Groes - Mogens Rerup Haderslev
Sydjylland 14 Jørn Jeppesen - Jes Sundstrøm Brabrand Aabenraa
Sydjylland 15 Steen Schou - Frederik Mørk Aarhus - Vejle BK af 1951
Bornholm 1 Marianne Ottesen - Morten Jespersen Rønne
Bornholm 2 Gert Hansen - Axel Kofoed Rønne
Bornholm 3 Merethe Koefoed - Birger Nielsen Nexø
Nordjylland 1 Kristian Tylvad - Andreas Marquardsen BK Nord
Nordjylland 2 Erik Hermansen - Jesper Kragh BK Nord
Nordjylland 3 Rasmus Rask Jepsen - Morten Jepsen Aarhus - BK Nord
Nordjylland 4 Palle Pedersen - Peter Buchardt Hirtshals - BK 73 Hjørring
Nordjylland 5 Søren Jørgensen - Per Frederiksen Hobro
Nordjylland 6 Lars Venø Jensen - Martin Hilmer Jensen BK Nord
Nordjylland 7 Karl Johan Nielsen - Stig Allan Jensen BK Nord - Brovst
Nordjylland 8 Keld Jensen - Wilhelm Christiansen Hobro - BK Nord
Nordjylland 9 Brian Nielsen - Michael Ankersen BK Nord
Nordjylland 10 Thorbjørn Thorbjørnsen - Jan Foged Pedersen Hadsund
Nordjylland 11 Ginette Blansjaar - Erik Christensen Vodskov
Nordjylland 12 Per Gaunø Jensen - Bjarne Hansen BK Nord
Nordsjælland 1 Michael Hvass Miller - Roi A Rogvu Joensen Ballerup - Rødovre
Nordsjælland 2 Frank Paaskesen - Martin Buch Ballerup
Nordsjælland 3 Ulrik Eberhardt - Jens Galsgaard Holte
Nordsjælland 4 Ellen Nielsen - Kate Reiter BK 51 - Rødovre
Nordsjælland 5 Henrik Rübner-Petersen - Michael Rübner-Petersen Ballerup
Nordsjælland 6 Michael Soetmann - Lennart Petersen Ballerup - Helsinge
Nordsjælland 7 Kasper Dam Kærgaard - Niels Tofte Holte - Søborg
Nordsjælland 8 Bente Mørch-Lassen - Sven Horsten Rødovre - Ballerup
Nordsjælland 9 Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard Søborg - Farum
Nordsjælland 10 Sussie Rasmussen - Flemming Lauritzen BK af 1967
Nordsjælland 11 Arne Steen Sørensen - Erik Rolf Olson Hjerter Dame
Nordsjælland 12 Jacob Buss - Henning Mikkelsen Gentofte

 

Danmarks Bridgeforbund - T: 4847 5213 - E: dbf@bridge.dk