Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til VINOBLE Open 2022

 

Læs mere om Danmarks hyggeligste turnering her.

Tilmeldingen er afsluttet.

 

Deltagere
1. Vibeke Løngreen - Irma Petersen - Else Uhrskov - Inger Mikkelsen
Hold: Mesdames
2. Mogens Boysen - Marius Lyhne-Knudsen - Christian Larsen - Peter Laursen
Hold: Bellevue
3. Jens Meyer - Anders Neimann-Sørensen - Jesper Juul - Tine Lind
Hold: Team Vedbæk
4. Jan Tino Knudsen - Jens Pauli G. Nolsøe - Steven Sidelmann Basnov - Hans Jacob J. Petersen
Hold: RIGET
5. Søren Frydenlund - Jette Kornbeck - Kirsten Thornberg - Eyvind Kornbeck
Hold: kristianshøj
6. Jacob Buss - Søren Debois - Lene Schmidt Müller - Birgitte Dyrekilde
Hold: Østkyst Hustlers
7. Mette Gade - Rolf Ingemann Jensen - Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen
Hold: Just Enjoy
8. Ole Vinberg Larsen - Anne-Marie Frøhlich - Christoffer Hansen - Karin Risom
Hold: Vinbergsneglene
9. Jens Erik Jensen - Jonna Kjelkvist Larsen - Bente Kjeldal - Ib Larsen
Hold: Team Sorø
10. Grethe Døpping - Gurli Bjørn Iversen - Helene Illum - Hans Henning Work
Hold: Den skønne Helene
11. Gert Bresemann - Gitte Tvedeskov - Susanne Platou - Jesper Halskov
Hold: FabFour
12. Robert Langgaard - Vibeke Madsen - Jens Toft - Mortan Solheim Thomsen
Hold: De skønneste øer
13. Annette Nordstrøm Hansen - Vera Petersen - Jette N. Jørgensen - Vibeke Skat-Rørdam
Hold: De 4 damer
14. Hanne Hauge - Poul Suddergaard - Kristian Rask Petersen - John Ohmeyer
Hold: Dronning Dorotheas Disciple
15. Niels Christensen - Gitte Christensen - Kresten Jensen - Ole Jensen
Hold: Røde Mølle
16. Svein Otto Åsmann - Espen Østli - Morten Hermansen - Lars Erik Ottershagen
Hold: Ruter /
17. Anni Hallberg - Eva Staal - Bo Blunch - Peter Lilholt
Hold: Team Appletown
18. Hanne Kromphardt - Anni Friis Mikkelsen - Lone Wissing Malmskov - Edith Nørgaard
Hold: Optimisterne
19. Helle Velschow-Rasmussen - Karen Hornbeck - Ib Hornbeck - Lisbeth Smed
Hold: Skallesmækkerne
20. Jørgen Brandt Andersen - Bente Andersen - Finn Schacksen - Bente Sørensen
Hold: Gengangerne fra Odder
21. Bent Hansen - Birthe Hansen - Flemming Øster - Birthe Kinnunen
Hold: LOGEMIX
22. Johnna Lehmann - Lilly Thomsen - Inger Gosvig - Lillian Jeppesen
Hold: Team Varde
23. Pia McCluskey - Annette Ahnstrøm - Henrik Pedersen - Christina Holbøll
Hold: CHAP
24. Inger Fjordside - Søren Westesen - Jan Andersen - Jette Riis
Hold: Aarhus
25. Ole Nord Jørgensen - Rune Vinther Jensen - Andreas Skalborg - Johannes Nord Jørgensen
Hold: Renonce i Evner
26. Susanne Gliese - Dorte Hinzmann - Svend Schrøder - Inger Schrøder
Hold: Romdrup-Klarup
27. Kirsten Madsen - Poul Rahbek Sørensen - Torsten Lind Thomsen - Poul Bo Madsen
Hold: Team Lydens By
28. Torben Frimer - Erling Kalhøj - Jens Tim Christensen - Uffe Boldt
Hold: amaronerne
29. Peter Gallmayer - Johnny Thylin - Anne Merete Hedegaard - Bente Christensen
Hold: Faxe og omegn
30. Niels Rasmussen - Helle Jacobsen - Anton Hansen - Bent Jensen
Hold: Godt spillet makker
31. Jørgen Bentsen - Lisbeth Bentsen - Christian V. M. Herold - Jens Krusaa
Hold: Sidste stik
32. Eva Beildorff - John Callisen - Renate Adelsberger - Heimo Adelsberger
Hold: Wienersalat
33. Jørgen Andreasen - Lis Andreasen - Else Blomholt - Bente Siggaard Andersen
Hold: "De Jøw"
34. Jan Hymøller - Tonny Larsen - Finn Hansen - Finn Skriver Laursen - Knud Sørensen
Hold: den gule fare
35. Gerda Arildsen - Freddy Madsen - Maria Fog Hansen - Randi Hansen
Hold: Tre høns og en hane
36. Kenneth Michael Monrad Madsen - Henrik Knudsen - Ole Majgaard - Jesper Poulsen - Mikael Velschow-Rasmussen - Jens Astrup
Hold: Fede Finn and the funny boyz
37. Børge Larsen - Henrik Kristensen - Erik Fjord Pedersen - Ejgild Johansen
Hold: Four Jacks
38. Bent Jakobsen - Else Jakobsen - Yvonne Berger Larsen - Søren Krab Larsen
Hold: Friends
39. Mette Veel Christensen - Vivi Baun Højland - Anita Torlyn - Peder Filskov Schmidt
Hold: De to søde og de to andre
40. Karsten Meiland - Ingelise Meiland - Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
Hold: Livsnyderne
41. Hanne Huge - Preben Hallberg - Christian Patric Vaqué - Leif Hansen
Hold: Nykøbing Falsters sansfugle
42. Anna Ravn - Eva Olesen - Bjarne Poulsen - Inga Poulsen
Hold: Kolding og mest omegn
43. Lars-Olof Abrahamsson - Niels Tofte - Ulrik Eberhardt - Ole Stohn
Hold: UHA-DA-DA
44. Lise Reimann - Flemming Poulsen - Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann - Annette Frydenlund Rosthøj
Hold: Op på fuld speed
45. Alan Rasmussen - Marianne Rasmussen - Preben Jensen - Thorkild Andersen
Hold: FODTUSSERNE
46. Kirsten Ellekjær - Annie Ulrich - Bodil Vestbjerg - Grethe Andersen
Hold: KAMMERJUNKERNE
47. Sussie Rasmussen - Jens Peder Jensen - Ingelise Andreasen - Ole Smith Nielsen
Hold: MAKRONERNE
48. Benny E. Jensen - Grethe Henriksen - Peter Eriksen - Lars Gram
Hold: SYVSOVERNE
49. Alice Petersen - Carsten Bo Petersen - Jens Peter Jacobsen - Jesper Ludvigsen
Hold: Esserne
50. Lisbeth Wagener - Ole Wagener - Erik Skov-Jensen - Kirsten Skov-Jensen
Hold: LOKE 2022
51. Jette Hansen - Else Lundberg - Elo Hansen - Torben Fersløv Andersen
Hold: Valbykvartetten
52. Ejgil Sjøgaard - Per Møgelhøj - Eigil Hansen - Henning Druedal - Kurt Bentzen
Hold: Greve Strand Online
53. Niels Kristian Kristensen - Anton Boel Nielsen - Kate Kristensen - Finn Nøhr
Hold: Midtjyderne
54. Børge Nielsen - Thordis Skjernaa - Christa Susanne Madsen - Steen Eske
Hold: Sydafrika
55. Børge Christensen - Sonja Christensen - Jytte Dalgaard - Jonna Pihl Rasmussen
Hold: Brobizzerne
56. Eva Nørringgaard - Carsten Bernth - Jann Larsen - Tyge Fogh
Hold: Snøde Aces
57. Pia Raben - Grete Christensen - Søren Raben - Hans Christensen
Hold: Rybisserne
58. Chris Demant - Morten Larsen - Poul V. Hansen - Henrik Demant
Hold: Nordfyns Finans BIG
59. Birthe Hansen - Jonna Hesselhøj - Irma Holst Pedersen - Kirsten Filtenborg
Hold: De Spilleglade
60. Line Nielsen - Kenneth Pedersen - Birte Mogensen - Hardy Hollerup Mikkelsen - Hardy Hollerup Mikkelsen
Hold: Stiknarkomanerne
61. Dan Mungaard - Kirsten Vesth-Hansen - Jan Mayer - Charlotte Schwarz-Rosman
Hold: Det klør!
62. Ivan Jørgensen - Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen - Sanne Voss
Hold: Den gode og de andre
63. Mogens Pedersen - Bente Mølmann - Tom Poulsen - Bent Mølmann
Hold: Forza Svendborg
64. Aase Andersen - Connie Mayland - Vibeke Galle - Marianne Hammer
Hold: Firlingerne
65. Paw Algran - Jakob Søegaard - Peter Jacobsen - Michael Hvass Miller
Hold: KAPAW
66. Mogens Müller - Helle W. Thrane - Ole Kofoed - Jesper Nygaard Nielsen
Hold: Hvad skal holdet hedde?
67. Mette Koefoed - Ole Plam - Torben Lauritzen - Peter Molander
Hold: Peter Molander
68. Susanne Juel Olsen - Leif J. Madsen - Michael H Svendsen - Charlotte Holmes
Hold: 7UT Redoblet
69. Jan Rode Pedersen - Sara Stephansen - Ellen Margrethe Nielsen - Mona Ardal
Hold: Team Ønskebridge
70. Lars Nielsen - Annette Nielsen - Winnie Midtgaard - Lone Madsen
Hold: Portugalvenner
71. Flemming Madsen - Poul Clemmensen - Morten Jepsen - Kristian Tylvad - Morten Klug
Hold: Morten Jepsen
72. Erik Laursen - Bente Madsen - Else Steffensen - Ann-Berit Skou Andersen
Hold: Tramperne
73. Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen - Kim Jacobsen - Dorte Dich
Hold: Dekublios
74. Kasper Billy Jacobsen - Jacob Røn - Mads Eyde - Lars Blakset - Knut Blakset - Hans Christian Nielsen
Hold: Blaksets Bridgecenter
75. Lotte Bomgaard - Lotte Nerem - Tanja Christensen - Linda Thelin
Hold: 4 Chicks
76. Lena Houborg - Lotte Maybom - Anne Kok - Kirsten Møller
Hold: Koldingoptimisterne
77. Kurt Als - Karl Johan Nielsen - Annette Bjørn Jensen - Jens Erik Stausholm
Hold: Bjørnens drenge
78. Anne Bræmer - Anne Grethe Sørensen - Esther Sørensen - Mogens Sørensen
Hold: Mårslet/Skanderborg United
79. Peder Nilsson - Christer Holst - Jörgen Gustafsson - Björn Gustavsson
Hold: Svenskerne
80. Niels Jørgen Engel - Margit Schrøder - Lisbeth Vinberg Engel - Bo Svensson
Hold: De vilde engle
81. Jan Hausgaard Larsen - Vivi Petersen - Jonna Boesen - Merethe Woetmann Christensen
Hold: Toftegaard
82. Søren Jørgensen - Rikke Jørgensen - Martin Hilmer Jensen - Gert Mølgaard
Hold: De 4 skæve jern
83. Jørgen Kaad - Helga Riis - Lise Gregers Jensen - Lars Skytte
Hold: De Kaade Skytter
84. Asbjørn Boysen - Jens Brix Christiansen - Bodil Schrøder - Peter Krogh
Hold: Linje 13
85. Bente Bo Christensen - Michael Krefeld - Bjarke Skovgaard - Gitte Spanggaard
Hold: Michael Krefeld
86. Eva Korsholm - Niels Jørgen Korsholm - Søren Kragh Sørensen - Else Kragh Sørensen
Hold: Nålestikkene
87. Keld Kjær - Gert Villumsen - Tonni Kjær - Albert Mylius Nielsen
Hold: Solsiden
88. Marit Abel - Ivan Abel - Charlotte Frendved - Lars Møller Olsen
Hold: By Abel
89. Dorit Jensen - Mogens Nørbech Thaarup - Viggo Lybker - Birgit Harder
Hold: Uhre Mix
90. Andreas Plejdrup - Christian Lahrmann - Katrine Martensen-Larsen - Julie Sigsgaard
Hold: Meister
91. Vibeke Vestermark - Jens Christian Kærn - Annemarie Agnete Brix Bressen - Mette Elbech Jakobsen
Hold: Reserverne
92. Birgitte Damtoft Bjergø - Henrik Frøkjær - Kit Koefoed - Merete Schøller
Hold: Humørholdet
93. Frederik Jarlvik - Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen - Perry Sjøberg
Hold: Krossa Kruse
94. Signe Buus Thomsen - Søren Caspersen - Emil Buus Thomsen - Johanne Bilde Kofoed
Hold: Vejdirektoratets el Irrompible
95. Margrethe Søborg - Ulla Lægaard - Jørgen Winther - Jens Lacour Søborg
Hold: Fire Jyder
96. Leif Vanting - Jesper Gotlieb - Hans Bæk - Palle G H Jacobsen
Hold: Rødbyhøjen
97. Gunna Steffensen - Zandra Schmidt Willumsen - Bente Øxseth - Maibritt Verner Olsen
Hold: BINGO
98. Morten Christensen - Lotte Glensvig - Gitte Søgaard - Senna Madsen
Hold: team challenge
99. Frank H. Nielsen - Lillian Hansen - Jørgen Mose Hansen - Henrik Helle
Hold: Atter fire ned
100. Geert Max Jørgensen - Thomas Berg - Henrik Kruse Petersen - Nis Graulund Hansen
Hold: Kruses Kortcirkus
101. Birthe Rasmussen - Jens Ove Jensen - Anne-Lise Skjoldemose - Ole Højgaard Jochumsen
Hold: Optimister
102. Helle Simon Elbro - Rudi Bjerregaard - Torben Sværke - Henrik Rübner-Petersen
Hold: Helles Honnørstærke Helte
103. Marianne Durck - Ulla Elmelund - Jørn Plet - Carl Johan Stolpe
Hold: Firekløveren
104. Preben Taasti - Anders Hanberg Sørensen - Lars Ugilt Jensen - Jesper Bechsgaard
Hold: Ugilt
105. Leif Sig - Karsten Funder - Niels Fensbo - Per Hellung
Hold: Bregnegaard
106. Thomas Hahn - Lars Valdemar Hansen - Torben Rosell - Danny Hansen
Hold: Onkel Danny og sølvstjernerne
107. Jette Salling - Birgit Kanstrup - Birgitte Engelbrechtsen - Karsten Dorph
Hold: Vi spiller med handicap
108. Jens Priess - Nils-Erik Ekholm - Lars-Gunnar Ludvigsson - Andreas Johansson - Jan-Inge Tuvesson
Hold: En fire Skåne og en Gammel Dansk
109. Birgit Holmstrup - Kirsten Sejersen - Tove Vase - Anne Lyby Adams
Hold: Spar 4
110. Lars Peter Damgaard - Nils Mønsted - Jan Pedersen - Mads Krøjgaard
Hold: Team Aarhus
111. Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen - Bodil Nielsen - Hans Nielsen
Hold: Engle og Dimoner
112. Karl Lasthein - Viktor Kolding - Daniel Ravn Tylvad - Aron Ravn Tylvad
Hold: Patriarkatets beskyttere
113. Lise Jensen - Johnni Knudsen - Flemming Jørgensen - Anette Carlsen
Hold: Jellingcamping.dk
114. Lisbeth Sørensen - Arne Christensen - Johs. Christensen - Hanne Nygaard
Hold: 70 plus
115. Thomas Svendsen - Ture Rademacher - Preben Thaarup - Dan Nybo Jensen
Hold: Team Thaarup
116. Amalie Rosa Bune - Leah Thrane - Ella Rosthøj - Clara Brun Pedersen
Hold: Danmark U26W
117. Alma Ertbjerg Rasmussen - Pia Nielsen Jensen - Line Henriksen - Morten Rasmussen Bune
Hold: Baunes Brevkasse
118. Frederik Zeeberg - Mathias Møller Larsen - Phillip Krefeld Hammelev - Nikolaj Krefeld Hammelev
Hold: Danmark U16
119. Jens Abildgaard Jensen - Torsten Sverdrup Warberg - Else Lentz - Preben Knudsen
Hold: Else og drengene
120. Vilhelm Wedell Wedellsborg - Camilla Husted - Charlotte Monberg - Jacob Monberg
Hold: Kort og Godt
121. Annette Prehn - Jan Petersen - Dagny Lundgaard - Carl Erik Møller
Hold: DJAC
122. Bente Pedersen - Christian Uldal - Elly Berthelsen - Lone Søndergård
Hold: Jammerbugt
123. Niels Bræmer - Søren Parbo - Peter Christensen - Lissy Kristiansen
Hold: "De små grå"
124. Carsten Olesen - Villy Christensen - Anne Olesen - Bo Thornvig Jensen
Hold: Team Herning
125. Knud Flensted-Jensen - Camilla Nørskov Flensted-Jensen - Annie Storm - Ingrid Ledertoug
Hold: 1 lang og 3 korte
126. Hakon Jørgensen - Poul Kjær - Peter Sørensen - Bente Sørensen
Hold: Hyggespillerne
127. Astrid Strandbygaard - Kirsten Sørensen - Bent Jensen - Harry Nanninga
Hold: Team BAKH
128. Nikolaj Zeeberg - Jan Rolf-Larsen - Jan Jørgensen - Andreas Rolf-Larsen
Hold: Najj!!
129. Harry Frandsen - Jette Frandsen - Astrid Holdgaard - Anne Grete Jerking
Hold: Stova
130. Kurt Andersen - Morten Kjærsgaard - Dora Lind Sørensen - Alan Jørgensen - Ulla Kjærsgaard
Hold: ADMK
131. Jens Foged - Birgit Foged - Claus Jensen - Kirsten Lyshøj Jensen
Hold: Virgo
132. Bente Rosenlund - Niels Jørgen Skårup - Kristian Klausen - Karen Marie Christensen
Hold: Lune Jyder
133. Lis Ingvordsen - Birgit Kelså - Torben Kelså - René Dahm Nielsen
Hold: Æ Jyder
134. Erik Udsen - Niels Steenstrup Zeeberg - Silas Weber Iversen - Daniel Brandgaard
Hold: Plan B
135. Sonja Bech - Bjarke Thomsen - Anne Mette Hattens - Mette Sand
Hold: Sandbox
136. Malou Magnusson - Margit Belenius - Inga maj Askfelt - Ewa Ekholm
Hold: Englarna
137. Anders Sørensen - Inge Sørensen - Viggo Hansen - Eva Sørensen
Hold: SHIEVA
138. Benny Malmos - Lars Wohlert - Tommy Pedersen - Carlo Vestergaard
Hold: 4 division
139. Anne Lise Bru - Leif Eik Bru - Olav Molberg - Tor Mensen - Inge-Beate Austlid - Johan Christopher Skattum
Hold: Skilsmisse ,nei. Mord, ja
140. Willy Madsen - Lotte Dybbro - Simon Jacobsen - Inger Rasmussen
Hold: Bridgemix
141. Lone Larsen - Birgitte Schultz-Møller - Inga Jensen - Hans Jørn Skov Jensen
Hold: INHABILO
142. Gun Bellander - Klas Bellander - Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
Hold: Malmö med omnejd
143. Uffe Poulsen - Peter Øgaard Madsen - Lene Rask Jepsen - Birte Eriksen
Hold: Øst-Vest
144. Karin Korup Jungdal - Line Eyde - Jesper Jungdal - Peter B Hansen
Hold: No Double no trouble
145. Birte Refsbech - Flemming Kjær - Stella Bach - Peter Haff
Hold: Team Skamlebæk
146. Frank Paaskesen - Helge Hesselberg - Ellen Nielsen - Kate Reiter
Hold: Fasmos
147. Steen Højlund - Annette Hansen - Leif Molbech - Vivi Kobylecki
Hold: Nord og Øst
148. Torkild Hagen - Torgeir Månum - Ole Mikkelsen - Sten Bjertnes - Aron Thorfinnsson
Hold: Sølvknekt
149. Pia Bro Christensen - Peter Frey - Susanne Frey - Per Pallesen
Hold: FalsterRelæ
150. Morten Hansen - Ebba Hermansen - Peter Hermansen - Louise Hansen
Hold: Kolding bisserne
151. Nis Rasmussen - Christian Snabe - Lars Nielsen - Mette Drøgemüller - Søren Larsen
Hold: Hangaround
152. Knud Andersen - Ove Sondrup Jensen - Jan Kvitsau Nielsen - Lars Bo Jensen
Hold: Års-tidensdrenge
153. Torben Rasmussen - Tove Nørgaard Pedersen - Lisbeth Høy - Søren Vinther
Hold: Team Billund
154. Peter Enevoldsen - Inge Keiser - Lise Mikkelsen - Hanne Guldager
Hold: PHIL
155. Jesper Kragh - Per Gaunø Jensen - Thomas Christensen - Lars Venø Jakobsen
Hold: GameKragh
156. Vinni Bjerre - Franziska Rothenborg - Lis Winther Funch - Anne Petersen
Hold: De Køge Høns
157. Peter Basse - Anne Mette Mungsfeldt - Ole Christensen - Preben Thaysen
Hold: Cyberbridge
158. Gunhild Foldager - Frede Lund - Kurt Christensen - Birgit Christensen
Hold: Team BLUF
159. Kirsten Lauridsen - Lis Nielsen - Monica Jensen - Gert Knudsen
Hold: Fighterne
160. Ole Drengsgaard - Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen - Inger Mortensen
Hold: Spar 5
161. Grethe Lambrecht - Ulla Dyremose - Margit Jensen - Carsten Madsen Storgaard
Hold: CMUG NÆSTVED
162. Gunn Angelskål - Torbjørn Pedersen - Vidar Pedersen - Bjørn Pedersen
Hold: AngelPed
163. Jens Grann - Henrik Norman Hansen - Martin Christoffersen - Bjarke Friis
Hold: Grannies
164. Anne Abraham - Ketty Jepsen - Mette Grove - Tove Kei Ichikawa
Hold: We dont know
165. Magny Madsen - Gitte Bonde - Hans Jørgen Pedersen - Kent Nielsen
Hold: Privat