Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Vinoble Open 2019

 

Tilmeldingsfristen er fredag d. 5. juli kl. 18.00. Tilmelding kan ske her

The 5th of July at 6pm will be your last chance to register your team for VINOBLE Open. Register here

 

Se de foreløbige deltagere til A-rækken nederst på siden

 

Foreløbige deltagere

Deltagere
1. Vera Petersen - Helle W. Thrane - Jette Nyvang Jørgensen - Hanne Borland
Hold: Pigeholdet
2. Jens Jørgensen - Lone Ulrik Jørgensen - Hans Christian Nielsen - Kirsten Marie Nielsen
Hold: OPTIMISTERNE
3. Lisbeth Wagener - Ole Wagener - Kirsten Skov-Jensen - Erik Skov-Jensen
Hold: LOKE
4. Bo Jensen - Britta Krøjgaard - Hans Jørgen Krøjgaard - Villy Christensen
Hold: D´herrer med hønen
5. Kresten Jensen - Ole Jensen - Niels Christensen - Gitte Christensen
Hold: Røde Mølle
6. Marius Lyhne-Knudsen - Christian Larsen - Peter Laursen - Mogens Boysen
Hold: Bellevue
7. Søren Frydenlund - Kirsten Thornberg - Jette Kornbeck - Eyvind Kornbeck
Hold: Kristianshøj
8. Peter Rahbek Kraunsøe - Hella Rahbek - Vivi Kobylecki - Steen Højlund
Hold: Vi prøver igen
9. John Maagaard - Elsebeth Maagaard - Pernille Roug Jacobsen - Ole Roug Jacobsen
Hold: BRIDGE POEJ
10. Else Uhrskov - Lise Brander - Inger Mikkelsen - Irma Petersen
Hold: Mesdames
11. Carl Erik Cloos - Randi Hansen - Freddy Madsen - Ellen Rasmussen
Hold: JOKERNE
12. Gitte Tvedeskov - Gert Bresemann - Hans Bæk - Leif Vanting
Hold: Gitte og drengene
13. Thordis Skjernaa - Børge Nielsen - Christa Susanne Madsen - Steen Eske
Hold: Steen & Stoffer
14. Lis Svendsen - Benny Svendsen - Irene Borre - Elver Rasmussen
Hold: Gourmet Holdet
15. Lis Jacobsen - Leo Sørup - Eva Ørsnæs - Helle Jacobsen
Hold: Team Take-Out
16. Senna Madsen - Lotte Glensvig - Vibeke Madsen - Aase Midholm
Hold: Slavdamerne
17. Jimmi Brock - Hakon Jørgensen - Bente Sørensen - Peter Sørensen
Hold: hyggespillerne
18. Jonna Kjelkvist Larsen - Ib Larsen - Jens Erik Jensen - Gorm Jensen
Hold: Team Sorø
19. Morten Hermansen - Espen Østli - Lars Kristian Moen - Svein Otto Åsmann
Hold: Ruter 7
20. Annette Ahnstrøm - Pia McCluskey - Henrik Pedersen - Christina Holbøll
Hold: CHAP
21. Lars-Olof Abrahamsson - Ulrik Eberhardt - Flemming Øster - Rudi Bjerregaard
Hold: ULLA's RØST
22. Kaj Druedal - Jens Galsgaard - Anne-Marie Frøhlich - Christoffer Hansen
Hold: Skæv Sits
23. Niels Rasmussen - Søren Rungholm Jensen - Anne Lis Pedersen - Poul Kelså
Hold: Godt spillet makker
24. Søren Raben - Pia Raben - Hans Christensen - Grete Christensen
Hold: Rybisserne
25. Jytteneia Kamstrup - Lis Pilegaard - Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
Hold: Pigerne plus Preben
26. Mogens Müller - Ole Kofoed - Mette Koefoed - Ole Plam
Hold: Kofoeds
27. Preben Hallberg - Hanne Huge - Anders Skovsmose Kirkhoff - Ulla Kirkhoff Skovsmose
Hold: Hallberg
28. Lisbeth Smed - Ib Hornbeck - Karen Hornbeck - Helle Velschow-Rasmussen
Hold: Skallesmækkerne
29. Henrik Nielsen - Flemming Staghøj - Steven Sidelmann Basnov - Jan Tino Knudsen
Hold: De glubske ulve fra Holstebro
30. Christian Hollesen - Dorte Hollesen - Mona Ardal - Jan Rode Pedersen
Hold: Sletten
31. Leif J. Madsen - Michael H Svendsen - Henrik Knudsen - Ole Majgaard
Hold: 7 UT redoblet
32. Steen Jacobsen - Pia Knak Jacobsen - Gurli Gøbel - Poul Gøbel
Hold: GPS
33. Birgitte Bendix - Søren Kryger - Gerda Arildsen - Inge Margrethe Johannesen
Hold: Ingebisø
34. Søren Roager - Vivi Baun Højland - Anita Torlyn - Peder Filskov Schmidt
Hold: De 2 søde og de 2 andre
35. Peter Gallmayer - Søren Reib - Anne Merete Hedegaard - Bente Christensen
Hold: Gallmayer
36. Jan Mayer - Charlotte Schwarz-Rosman - Dan Mungaard - Kirsten Vesth-Hansen
Hold: De fede nitter
37. Gunna Steffensen - Bente Øxseth - Anne R. Huhle - Karin Nielsen
Hold: BINGO
38. Jann Larsen - Knud Dejgaard - Tyge Fogh - Eva Nørringgaard
Hold: Snøde Aces
39. Irma Holst Pedersen - Birthe Hansen - Kirsten Filtenborg - Jonna Hesselhøj
Hold: De spilleglade
40. Jørn Plet - Marianne Durck - Carl Johan Stolpe - Ulla Elmelund
Hold: 4Kløveren
41. Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen - Mette Gade - Rolf Ingemann Jensen
Hold: Gades Godter
42. Helge Lindegaard - Lars Tærsker Hansen - Hanne Bruhn - Niels Bruhn
Hold: Team Goosetown
43. Erik Agersnap - Torsten Lind Thomsen - Poul Rahbek Sørensen - Poul Bo Madsen
Hold: Vestjyderne
44. Bodil Sørensen - Anja Graakjær Altenburg - Birthe Agersnap - Kirsten Madsen
Hold: Pigerne fra Vest
45. Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen - Christian Holme - Inge Lise Holme
Hold: Christians-piger
46. Peter Møller Nielsen - Gitte Druedahl - Niels Anker - Hanne Nielsen
Hold: Peter og ulvene
47. Anne Petersen - Krista Ruby - Lis Winther Funch - Franziska Rothenborg
Hold: Køgehøns
48. Lise Madsen - Erik Madsen - Helle Ravn - Svend Ravn
Hold: Madseravnene
49. Vibeke Kronborg - Agnete Thage-Jørgensen - Jesper Halskov - Jannich Laursen
Hold: team jevijaag
50. Niels Jørgen Korsholm - Eva Korsholm - Søren Kragh Sørensen - Else Kragh Sørensen
Hold: 4-kløveret KBC
51. Annette Nielsen - Ruth Nørgaard - Winnie Midtgaard - Lone Madsen
Hold: Søhøjlandet
52. Ejgil Sjøgaard - Kurt Bentzen - Per Møgelhøj - Henning Druedal
Hold: Oldiesbutgoodies
53. Kirsten Rasmussen - Thorvald Rasmussen - Anne Bræmer - Anne Grethe Sørensen
Hold: AKTA
54. Arne Nørgaard - Aage Michelsen - Frank Hansen - Peter Jacobsen
Hold: Meld dog pas
55. Anne-Lise Skjoldemose - Ole Højgaard Jochumsen - Birthe Rasmussen - Jens Ove Jensen
Hold: BK 45
56. Inger Schrøder - Svend Schrøder - Dorte Hinzmann - Susanne Gliese
Hold: Romdrup-Klarup
57. Georg Aatorp - Vagn Søndergaard - Per Ebdrup - Ole Elmegaard Mortensen
Hold: Aatorp
58. Inga Poulsen - Anna Ravn - Ellen Holmsgaard - Bjarne Poulsen
Hold: Kolding og mest Omegn
59. Bente Mølmann - Dorte Ahlefeldt Laurvig - Bent Mølmann - Tom Poulsen
Hold: Forza Svendborg
60. Dora Lind Sørensen - Morten Kjærsgaard - Kurt Andersen - Alan Jørgensen
Hold: Dora og drengene
61. Bente Sørensen - Finn Schacksen - Knud Herskind - Else Herskind
Hold: No4
62. Kirsten Sørensen - Astrid Strandbygaard - Erik Hørlyk - Tommy Johnsen
Hold: Hørlyks Helte

 

Foreløbige tilmeldinger til A-rækken

Deltagere
1. Sonny Schultz - Thomas Mørkeberg - Povl Sommer - Frank Paaskesen
Hold: Team Precision
2. Erik Lund - Kate Reiter - Paw Algran - Michael Hvass Miller
Hold: Erik Lund
3. Børge Larsen - Claus Bødskov - Erik Fjord Pedersen - Ejgild Johansen
Hold: Four Jacks
4. Peter Frigaard - Zhou Liu - Gitte Søgaard - Morten Christensen
Hold: Pegilimo