Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Vinoble Open 2018

 

Tilmeldingen til Vinoble Open er afsluttet. 

 

Deltagerliste

Deltagere
1. Marius Lyhne-Knudsen - Christian Larsen - Mogens Boysen - Peter Laursen
Hold: Bellevue
2. Gunna Steffensen - Bente Øxseth - Karin Nielsen - Anne R. Huhle
Hold: BINGO
3. Jørgen Vedsten Larsen - Helene Illum - Anne-Mette Krusell - Børge Olesen
Hold: Egå Forte
4. Søren Raben - Hans Christensen - Pia Raben - Grete Christensen
Hold: Rybisserne
5. Birgit Foged - Jens Foged - Kirsten Lyshøj Jensen - Claus Jensen
Hold: Virgo
6. Merete Schøller - Kit Koefoed - Tom Christensen - Hans Reinholdt
Hold: Crazy Crew
7. Ivan Abel - Marit Abel - Charlotte Frendved - Lars Møller Olsen
Hold: By Abel
8. Kresten Jensen - Ole Jensen - Niels Christensen - Gitte Christensen
Hold: Røde Mølle
9. Poul Kelså - Nora Busk - Søren Rungholm Jensen - Niels Rasmussen
Hold: Briksethi
10. Helle Jacobsen - Eva Ørsnæs - Leo Sørup - Lis Jacobsen
Hold: Team Take-Out
11. Ruth Nørgaard - Annette Nielsen - Poul Rasmussen - Kaj Leegaard
Hold: Søhøjlandet
12. Ann-Berit Skou Andersen - Else Steffensen - Bente Madsen - Erik Laursen
Hold: Tramperne
13. Jeanet Normann - Alice Færch - Peter Hven - Poul Færch
Hold: Fra Sans og Samling
14. Leif Hansen - Mogens Rasmussen - Jesper Seidelin Bøgh - Janne Bøgh
Hold: Sydhavsøernes sansfugle
15. Margit Wegge - Susan Tetler - Anette Mørkeberg - Merete Lundbye Petersen
Hold: Borgfruerne
16. Elo Hansen - Jette Hansen - Torben Fersløv Andersen - Else Lundberg
Hold: Valby-kvartetten
17. Søren Roager - Vivi Baun Højland - Anita Torlyn - Peder Filskov Schmidt
Hold: De to søde og de to andre
18. Vera Petersen - Ruth Larsen - Jette Nyvang Jørgensen - Hanne Borland
Hold: Pigeholdet
19. Else Uhrskov - Lise Brander - Irma Petersen - Inger Mikkelsen
Hold: Mesdames
20. Bo Jensen - Villy Christensen - Britta Krøjgaard - Hans Jørgen Krøjgaard
Hold: D´herrer med hønen
21. Gerd Hansen - Søren Homann - Torben Madsen - Jesper Heindorf
Hold: Team Birdie
22. Mogens Müller - Helle W. Thrane - Mette Koefoed - Ole Kofoed
Hold: The Koefoeds
23. Steen Jacobsen - Pia Knak Jacobsen - Gurli Gøbel - Poul Gøbel
Hold: GPS
24. Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen - Mette Gade - Rolf Ingemann Jensen
Hold: Niels og venner
25. Poul Bo Madsen - Leif Molbech - Torsten Lind Thomsen - Erik Agersnap
Hold: Vestjyderne
26. Kirsten Madsen - Bodil Sørensen - Birthe Agersnap - Anja Graakjær Altenburg
Hold: Pigerne
27. Jan Tino Knudsen - Flemming Staghøj - Steven Sidelmann Basnov - Henrik Nielsen
Hold: De glubske ulve fra Holstebro Bridgeklub
28. Zhou Liu - Peter Frigaard - Gitte Søgaard - Morten Christensen
Hold: Pegilimo
29. Carsten Bo Petersen - Alice Petersen - Lars Jensen - Inge Jensen
Hold: Esserne
30. Martin Rather - Orla Kristiansen - Lene Jensen - Birger Jensen
Hold: Høng og Ko
31. Jørgen Vedel - Ole Plam - Ole Stohn - Carsten Lisander
Hold: JOK-team
32. Helle Zerlang - Susanne Sonne - Ida Vedel - Birthe Fogh
Hold: JOK supporters
33. Bente Mølmann - Bent Mølmann - Mogens Pedersen - Tom Poulsen
Hold: Forza Svendborg
34. Vibeke Galle - Connie Mayland - Ruth Petersen - Henrik Petersen
Hold: Smilet
35. Kirsten Bræstrup - Jesper Nygaard Nielsen - Frank Hansen - Arne Nørgaard
Hold: Damens Knægte
36. Finn Pedersen - Jens Kjeldsen - Verner Larsen - Marianne Vestergaard
Hold: ALL-IN UNITED
37. Christian Hollesen - Dorte Hollesen - Mona Ardal - Jan Rode Pedersen
Hold: Sletten
38. Kaj Druedal - Jens Galsgaard - Anne-Marie Frøhlich - christoffer hansen
Hold: skæv sits
39. Morten Hermansen - Espen Østli - Lars Kristian Moen - Svein Otto Åsmann
Hold: Ruter 7
40. Niels Müller - Peter Magnussen - Marlene Henneberg - Jens Ove Henneberg
Hold: Team Müller
41. Sonny Schultz - Thomas Mørkeberg - Kate Reiter - Frank Paaskesen
Hold: Enigma
42. Helga Riis - Lars Skytte - Lise Gregers Jensen - Jørgen Kaad
Hold: De Kåde Skytter
43. John Kraaer - Ella Myhring Høgedal - Tove Loubjerg Hansen - Leo Loubjerg Hansen
Hold: Solstik
44. Rikke Jørgensen - Albert Mylius Nielsen - Christian Uldal - Bente Pedersen
Hold: 4 gæve jyder
45. Inge M. Mikkelsen - Ingelise Kjær - Karen Marie Sørensen - Jonna Maller
Hold: De Jyske damer
46. Erik Malling Eriksen - Verdensmester 1 - Verdensmester 2 - Verdensmester 3
Hold: Team Malling
47. Veikko Kinnunen - Birthe Kinnunen - Tine Thisted Binder - Thomas Binder
Hold: 2Bi2Ki
48. Peter Rahbek Kraunsøe - Hella Rahbek - Vivi Kobylecki - Steen Højlund
Hold: Bankmændene og deres skattepiger
49. Thomas Hahn - Danny Hansen - Peter Øgaard Madsen - Torsten Sverdrup Warberg
Hold: Uncle Danny & Hahns boys
50. Anders Neimann-Sørensen - Jesper Juul - Tine Lind - Jens Meyer
Hold: Team Vedbæk
51. Jakob Bjerrum - Helge Hesselberg - Michael Hvass Miller - Paw Algran
Hold: Kong Volmers
52. Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen - Per Granlund - Ege Christiansen
Hold: Guldlok og de 3 bjørne
53. Hanne Guldager - Lise Mikkelsen - Inge Keiser - Jonna Sørensen
Hold: Queens
54. Peter Jacobsen - Erling Munk Nielsen - Kell Krogh - Flemming Danielsen - Bjarke Friis
Hold: Bjarkes Boys
55. Henrik Henriksen - Erik Steen Hansen - Karen Larsen - Karen Schade
Hold: Henriks Team
56. Ulla Korre Pedersen - Eric Korre Horten - Charlotte Monberg - Jacob Monberg
Hold: Agapanthus
57. Bodil Villadsen - Elly Berthelsen - Keld Kjær - Tonni Kjær
Hold: Bodil´s Trolde
58. Michael Brande - Dora Lind Sørensen - Alan Jørgensen - Kurt Andersen
Hold: Dora's drenge
59. Anita Lehmann - Nanny Pabst - Poul Sindberg - Oskar Neshamar
Hold: NOPA
60. Rudi Bjerregaard - Lars-Olof Abrahamsson - Ulrik Eberhardt - Flemming Øster
Hold: OYSTERS
61. Lisbeth Smed - Ib Hornbeck - Karen Hornbeck - Helle Velschow-Rasmussen
Hold: Skallesmækkerne
62. Morten Rasmussen Bune - Pia Nielsen Jensen - Amalie Rosa Bune - Clara Brun Pedersen
Hold: Pølles Køkken 3
63. Ellen Rasmussen - Randi Hansen - Gerda Arildsen - Karen Margrethe Helstrup
Hold: 4 piger
64. Børge Larsen - Erik Fjord Pedersen - Claus Bødskov - Ejgild Johansen
Hold: Four Jacks
65. Leif Simonsen - Henning Møller - Hanne Winther - Hans Christian Nielsen
Hold: Sidste Stik
66. Michael Rübner-Petersen - Henrik Rübner-Petersen - Helle Simon Elbro - Torben Sværke
Hold: 4 PUT OUT
67. Johnna Lehmann - Lilly Thomsen - Kirsten Lauridsen - Inge Jensen
Hold: Fighterne
68. Helge Lindegaard - Lars Tærsker Hansen - Hanne Bruhn - Niels Bruhn
Hold: Team Goosetown
69. Gunhild Foldager - Frede Lund - Birgit Christensen - Kurt Christensen
Hold: Team BLUF
70. Leif J. Madsen - Michael H Svendsen - Ole Majgaard - Henrik Knudsen
Hold: 7 UT redoblet
71. Lis Svendsen - Benny Svendsen - Irene Borre - Elver Rasmussen
Hold: Gourmet Holdet
72. Peter Lilholt - Eva Staal - Bo Blunch - Anni Hallberg
Hold: Team Appletown
73. Jørgen Andreasen - Lis Andreasen - Else Blomholt - Karen Bach
Hold: Nordjyderne
74. Jimmi Brock - Hakon Jørgensen - Bente Sørensen - Peter Sørensen
Hold: Hyggespillerne
75. Lisa Husted - Søren Husted - Lene Petersen - Birgit Erskov
Hold: Skovtroldene
76. P H Engelbrecht - Thomas Andreasen - Poul Tronier - Tonny Larsen
Hold: Jullekarlene
77. Irma Holst Pedersen - Birthe Hansen - Jonna Hesselhøj - Kirsten Filtenborg
Hold: De spilleglade
78. Thordis Skjernaa - Børge Nielsen - Christa Susanne Madsen - Steen Eske
Hold: Øst-Vest
79. John Maagaard - Elsebeth Maagaard - Otto Rump - Niels Skipper
Hold: JENO
80. Bjarne Poulsen - Inga Poulsen - Anna Ravn - Ellen Holmsgaard
Hold: Kolding og mest omegn
81. Grethe Andersen - Bodil Vestbjerg - Mette Rasmussen - Kirsten Ellekjær
Hold: KAMMERJUNKERNE
82. Sussie Rasmussen - Ingelise Andreasen - Jens Peder Jensen - Kurt Holmbye
Hold: MAKRONERNE
83. Johnny Madsen - Annemarie Agnete Brix Bressen - Mette Elbech Jakobsen - Dora Madsen
Hold: Djammerne
84. Anne Christensen - Bo Riemann - Jesper Bang - Anastassia Bang
Hold: Det gode selskab
85. Bente Sørensen - Finn Schacksen - Else Herskind - Knud Herskind
Hold: igen-igen
86. Jan Mayer - Charlotte Schwarz-Rosman - Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard
Hold: De hvide snitter
87. Lilli Hougaard - Alice Tukjær - Jørn Vinther Rasmussen - Kim Jacobsen
Hold: Muppet Show
88. Chris Demant - Poul V. Hansen - Henrik Demant - Morten Larsen
Hold: NORDFYNS FINANS BIG
89. Carl Johan Stolpe - Ulla Elmelund - Marianne Durck - Mariann Rasmussen
Hold: 4-kløveret
90. Svend Pedersen - Bent Sauer - Hanne Christensen - Steen Løvgreen - Thora Pedersen
Hold: Støvsugerbanden
91. Klaus Appelt - Anneliese Daig - Gisela Smykalla - Peter Husum
Hold: Team Appelt
92. Leif Vanting - Hans Bæk - Gitte Tvedeskov - Gert Bresemann
Hold: Gittes og drengene
93. Georg Aatorp - Vagn Søndergaard - Per Ebdrup - Ole Elmegaard Mortensen
Hold: Georg Aatorp
94. Inger Schrøder - Svend Schrøder - Dorte Hinzmann - Susanne Gliese
Hold: Romdrup Klarup
95. Tage Siggaard - Kirsten Siggaard - Bente Bertelsen - Lone Jacobsen
Hold: belokita
96. Per Bak - Helle L Christensen - Brian B Christensen - Carsten Calle Christensen
Hold: Randers Klumperne
97. Jens Søndergaard - Svend Haaning - Hans Jørn Rasmussen - Per Nielsen
Hold: Four Jacks
98. Susanne Gydesen - Flemming Jørgensen - Kirsten Simonsen - Torben Ebbesen
Hold: Contadini
99. Henrik Kruse Petersen - Preben Schmidt - Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik
Hold: København Malmø
100. Flemming Nielsen - Lars Bo Jensen - Ove Sondrup Jensen - Knud Andersen
Hold: Aarstidens drenge
101. Ingelise Meiland - Karsten Meiland - Susanne Raft - Axel Raft
Hold: IKSA
102. Peter Molander - Jytte Dahl - Knud Breum Sørensen - Torben Lauritzen
Hold: På´en igen igen
103. Per Gaunø Jensen - Lars Venø Jakobsen - Jesper Kragh - Bo Lisbjerg
Hold: BK NordBo
104. John Hansen - Knud Erik Christensen - Vibeke Løngreen - Grethe Rønn
Hold: Viborg Nyserne
105. Susanne Christensen - Dorte Traun - Gerda Lau Pedersen - Inga Olesen
Hold: Hjerterdamerne
106. Vibeke Skat-Rørdam - Annette Nordstrøm Hansen - Inge Udsen - Jesper Kampmann
Hold: X-4
107. Vibeke Madsen - Aase Midholm - Lotte Glensvig - Senna Madsen
Hold: SLAV-damerne
108. Kirsten Jakobsen - Kurt Holm - Inge Meier - Knud Erik Hansen
Hold: Anders And
109. Henrik Larsen - Karsten Andersson - Kirsten Rask - Håkan Wallmark
Hold: Henrik Larsen
110. Jens Pauli G. Nolsøe - Henning Langbak - Jørgen Solsig Nielsen - Mona Jensen
Hold: Olivant
111. Flemming Dahl - Thomas Berg - Georg Norris - Geert Max Jørgensen
Hold: Flemming Dahl
112. Hanne Huge - Preben Hallberg - Mona Christensen - Frants Kocemba
Hold: Orupgaardvej
113. Anne-Lise Skjoldemose - Ole Højgaard Jochumsen - Jens Ove Jensen - Birthe Rasmussen
Hold: De Noble
114. Jørgen Bentsen - Lisbeth Bentsen - Anne Nimb - Robert Baldorf
Hold: Jarl
115. Marianne Rasmussen - Alan Rasmussen - Thorkild Andersen - Preben Jensen
Hold: FODTUSSERNE
116. Lise Madsen - Erik Madsen - Helle Ravn - Svend Ravn
Hold: Madsenravnene
117. Elsbeth Riken - Ingelis Axfort - Nina Andersen - Aase Jensen
Hold: De runde siv
118. Dennis Larsen - Thomas Vibeholm Jensen - Kent Gath - Jørgen Lyngså Larsen
Hold: Køge BK
119. Stig Allan Jensen - Jens Erik Stausholm - Karl Johan Nielsen - Kurt Als
Hold: Team Tillidsdart
120. Ole Wagener - Lisbeth Wagener - Kristian Præstegaard - Kirsten Præstegaard
Hold: Wagener/ Præstegaard LBK
121. Peter Krogh - Bodil Schrøder - Ingelise Samuelsen - Peter Johansen
Hold: Ingelise og Datalogerne
122. Thomas Svendsen - Ture Rademacher - Lars Møller Sørensen - Martin Markvard Knudsen
Hold: Rødovre drengene
123. Steffen Yding - Henning Kokborg - Henrik Erndahl Sørensen - Johan Bayer
Hold: Lejre Savværk
124. Vidar Pedersen - Bjørn Pedersen - Torbjørn Pedersen - Gunn Angelskår - Harald Hansson
Hold: PHA
125. Ib Larsen - Jonna Kjelkvist Larsen - Carl Andersen - Gorm Jensen
Hold: Team Sorø
126. Jens Priess - Lars-Gunnar Ludvigsson - Andreas Johansson - Mickal Wachalski
Hold: Munka Ljungby BS
127. Johs. Christensen - Hanne Nygaard - Lisbeth Sørensen - Arne Christensen
Hold: 70'erne
128. Ole Vinberg Larsen - Rikke Kierulff Larsen - Jesper Debois - Thomas Würtz
Hold: 3 konger og 1 dame
129. Lars Peter Damgaard - Hans Chr Graversen - Henrik Caspersen - Jørgen Anker Pabst
Hold: Team 1430
130. Bent Hansen - Birthe Hansen - Bodil Würtz - Peter Würtz
Hold: TreenhalvB
131. Gert Villumsen - Torben Hjorth - Viggo Jensen - Gitte Jensen
Hold: Mojn te' Ålleren
132. Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt - Peter Yde - Mogens Jensen
Hold: Fire Spader
133. Carsten Sørensen - Frede Nørgaard Krogh - Niels Peter Gad - Niels-André Benn
Hold: Jølby
134. Frank Kristensen - Morten Køhler Jensen - Eli Christensen - Bjarne Mortensen
Hold: Farlige Frank og fyldet
135. Flemming Poulsen - Flemming Clausen - Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
Hold: Team Roskilde og omegn
136. Torben Kelså - Birgit Christensen - Birgit Kelså - Hanne Vilstrup
Hold: VildFiskerÅ
137. Micael Svensson - Therese Andersson - Karola Högberg - Lars Lilja
Hold: Sherry
138. Tommy Madsen - Per Døpping - Eigil Hansen - Jørgen Svenningsen
Hold: 7sans+3
139. Susanne Buus Thomsen - Frederikke Altenburg - Leah Thrane - Jan Nielsen
Hold: The Beauties and The Beast
140. Kurt Bentzen - Ejgil Sjøgaard - Per Møgelhøj - Linda Starup Jensen
Hold: 3 Boys & one lady
141. Jens Greisen - Mogens Bak - Bent Vestergaard - Hans Chr Elsøe Jensen
Hold: Christiansminde med udsigt
142. Gitte Spanggaard - Bjarke Skovgaard - Britta Back - Troels Segel
Hold: Team Tournesol
143. Dan Nybo Jensen - Preben Thaarup - Martin Christoffersen - Mikael Velschow-Rasmussen
Hold: Studene
144. Jann Larsen - Jesper Vedkiær - Tyge Fogh - Eva Nørringgaard
Hold: Snøde Aces
145. Lars Wohlert - Benny Malmos - Dorte Jaquet - Toke Elley
Hold: Novicerne
146. Tanja Christensen - Mette Bertelsen - Lene Suh Nicolaisen - Frank Espersen
Hold: The Bridgemates
147. Birgitte Engelbrechtsen - Bent Ole Pedersen - Merete Kjellerup - Tom Kjellerup
Hold: Det var hattens
148. Harry Nanninga - Knud Meier - Bent Jensen - Erling Kalhøj
Hold: Koldings gamle
149. Peter Schmidt - Olaf Nielsen - Aage Schmidt - Lars Trolle-Christensen
Hold: Kuk Kuk
150. Thomas Egedgaard - Else Andersen - Erling Andersen - Tommy Kristensen
Hold: REAL 36
151. Henrik Friis - Søren Larsen - Nis Rasmussen - Lars Nielsen
Hold: Hangarounds
152. Lise Kristensen - Claus Madsen - Johnni Knudsen - Holger Christensen
Hold: Lises Drenge
153. Mads Eyde - Dennis Bilde - Freddi Brøndum - Anders Hagen
Hold: Here for beer
154. Jan Clementsson - Bonnie Clementsson - Klas Bellander - Gun Bellander
Hold: Hideuos Hogs
155. Else Andersen - Line Eyde - Mikael Povlsen - Allan Christensen
Hold: De belærende og besnærende
156. Ole Adelkvist - Kirsten Dalgaard - Niels Bræmer - Peter Christensen
Hold: The Blue Team
157. Rasmus Rask Jepsen - Matilde Thorsen - Lars Tofte - Søren Caspersen
Hold: Toogfirs ti
158. Anne Petersen - Krista Ruby - Lis Winther Funch - Franziska Rothenborg
Hold: Køgehøns
159. Kim Nørgaard Nielsen - Peter Bang Knudsen - Troels Husted Jensen - Carsten Horst - Kenneth Michael Monrad Madsen
Hold: Ahornet old Stars m. sidekick
160. Anders Hagemann - Per Ekenes - Mette Prior - Niels Hagemann
Hold: Krav til pas rundt
161. Inga Maj Askfelt - Margit Belenius - Karl Göran Nordström - Wanda Nordström
Hold: Minnas venner
162. Rasmus Nygaard Nielsen - Carsten Bernth - Peter Haff - Stella Bach
Hold: Stjernen og de Sorte Huller
163. Niels Jørgen Engel - Lisbeth Vinberg Engel - Margit Schrøder - Bo Svensson
Hold: Bridgeenglene
164. Ole Christensen - Gitte Christensen - Henrik Frøkjær - Monica Jensen
Hold: 4 ukendte
165. Merethe Koefoed - Birger Nielsen - Anne Lise Alstrup - Jørgen Alstrup
Hold: Søbækken
166. Lena Rasmussen - Tommy Rasmussen - Aase Andersen - Marianne Hammer
Hold: De kønne
167. Karsten Dorph - Grethe Døpping - Bente Dirksen - Henning Feirup
Hold: Skammekrogen
168. Kim Nielsen - Birte Kjeldsen - Anne Schousboe - Gert Mølgaard
Hold: det er genialt det her!!
169. Søren Westesen - Inger Fjordside - Helle Veel Høygaard - Torben Vedel
Hold: Vi spiller gris
170. Hans Jørgen Pedersen - Gitte Bonde - Birgitte Dieckmann - Hanne Etzerodt
Hold: damerne og knægten
171. Søren Frandsen - Mads Krøjgaard - Erik Brok - Otto Dahl
Hold: Jydekompagniet
172. Jonna Kaminen - Kari Koivisto - Kirsi Virtanen - Vesa Leskelä
Hold: Pullervo
173. Knud Erik Jensen - Asger Friis - Ellen Ejlskov Jensen - Anna Lise Friis
Hold: Anaselke
174. Jan Petersen - Annette Prehn - Dagny Lundgaard - Carl Erik Møller
Hold: DJAC
175. Jacob Cholewa - Anne Sofie Skyum Myhrmann - Michael Cholewa - Peder Skyum
Hold: Jacob Cholewa
176. Thea Lauridsen - Niels Tofte - Annette Bjaaland Andersen - John Viggo Nielsen
Hold: JANT
177. Lene Schmidt Müller - Mette Rønne - Henning V. Mikkelsen - Jacob Buss
Hold: Østkyst Hustlers
178. Niels-Peter Meldgaard - Flemming Bybjerg - Hans Jørgen Mortensen - Inger Mortensen
Hold: Hajerne - Djursland
179. Børge Pedersen - Karen Margrethe Larsen - Carl Erik Cloos - Freddy Madsen
Hold: Sydfynboerne
180. Morten Jepsen - Kristian Tylvad - Jes Bank - Flemming Madsen
Hold: Morten Jepsen
181. Søren Vinther - Torben Rasmussen - Tove Nørgaard Pedersen - Hanne Hauge
Hold: Billund AllStars
182. Daniel Ravn Tylvad - Aron Ravn Tylvad - Sarah Henriksen - Georg Bendixen Würtz
Hold: De Onde Vingummibamser
183. Sune Groes - Anne Mette Hattens - Annie Nielsen - Tommy Johnsen
Hold: Super_G, AM Nielsen og Johnsen
184. Jens Toft - Mona Grethe Olesen - Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
Hold: Fra Bording til Nysted
185. Lars Blakset - Signe Buus Thomsen - Dorota Liberski - Patrycia Liberski
Hold: Lars og pigerne
186. Jens Abildgaard Jensen - Else Lentz - Anny Lang - Preben Knudsen
Hold: Sæbynitterne
187. Jette Frandsen - Harry Frandsen - Gitte Egdø - Peter Lerche
Hold: Sans og samling
188. Anton Hansen - Henry Elmholt - Frode Haunstrup - Knud Haunstrup
Hold: Hjejlen
189. Peter Gallmayer - Ejvind Fritzbøger - Anne Merete Hedegaard - Bente Christensen
Hold: Overstikket
190. Mads Grove - Henrik Norman Hansen - Ulrik Zeeberg - Peter Zeeberg
Hold: Nomazz
191. Camilla Nørskov Flensted-Jensen - Knud Flensted-Jensen - Annie Storm - Ingrid Ledertoug
Hold: Bien og blomsterne
192. Dan Andersson - Ola Svensson - Arnold Digre - Sigurd Frydenlund
Hold: SODA
193. Lars Ole Larsen - Ketty Nielsen - Jytte Mosegaard - Susanne Nielsen
Hold: Hygge
194. Lillian Hansen - Jørgen Mose Hansen - Henrik Helle - Jørgen V Hansen - Frank H. Nielsen
Hold: Atter fire ned
195. Svend Gosvig - Anders Christensen - Astrid Holdgaard - Inger Gosvig
Hold: Team Varde
196. Andreas Rolf-Larsen - Jan Rolf-Larsen - Ib Christian Bank - Mette Drøgemüller
Hold: rolfs lama krøllede nürnberg
197. Jan Terje Lofthaug - Gisle Solberg - Trond Børge Voigt - Mats Hetlelid - Ann Kristin Haugen
Hold: Gatelandslaget Norge
198. Tormod Røren - Svein Odberg - Roger Bottolfs - Martin Raaen
Hold: Bridgens Venner Norge