Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til DM for begyndere 2024

 

Du kan tilmelde dig danmarksmesterskabet for begyndere her og du kan læse mere om turneringen her

Sidste frist for tilmelding er mandag d. 8. juli kl. 12.00

 

Deltagere
1. Christien Bas - Linda Libra
Klub: Bridgeklubben af 1981
2. Gitte Kristensen - Grethe Hvenekær
Klub: Svendborg Bridgeklub
3. Niels-Erik Rørholm Olsen - Kim Bach
Klub: Slotsbridge - Hillerød
4. Inge-Dorthe Nielsen - Gitte Ankersen
Klub: Slotsbridge - Hillerød
5. Kurt Lindrup - John Axelsen
Klub: Aarhus BK
6. Marianne Ahrendt - Peder Ventegodt
Klub: Blakset-Klubberne
7. Finn Bertelsen - René Kjær
Klub: Aalborg Bridgeklub
8. Helle Otte - Per Mikkelsen
Klub: Bridgeklubben Præstø
9. John Steen Jensen - Eva K. Buchhave
Klub: Hinnerup Bridgeklub
10. Peter Hvidt - Karen Bille
Klub: Viborg Ny Bridgeklub
11. Karl-Erik Rasmussen - Tinne Hansen
Klub: Bridgeklubben Præstø
12. Judy Kregers - Gerd Lindekilde
Klub: Slotsbridge - Hillerød
13. Carsten Steenberg - Ingelise Reventlov Husted
Klub: Helsingør Bridgeklub
14. Linda Bjerge - Claus Bjerge
Klub: Høng Bridgeklub
15. Mette Høyer - Jan Thyge Wredstrøm
Klub: Rønne BridgeForum
16. Inge Mejdahl - Rie Ørving
Klub: Roskilde Bridge 1945
17. Elisabeth Rye Clausen - Jørgen Hougaard
Klub: Slotsbridge - Hillerød
18. Kirsten Ahlmann - Jørgen Lægaard
Klub: Fredagsbridge Odense
19. Flemming Nielsen - Claus Pedersen
Klub: Holstebro Bridgeklub
20. Janne Lydholm - Tina Landbo
Klub: Hjallerup Bridgeklub
21. Lajla Christoffersen - Dennis S Larsen
Klub: Morud Bridge Klub
22. Lotte Srairi - Marianne Lund
Klub: Blakset-Klubberne
23. Sidse Nord - Lotte Boelt Knøsen
Klub: Hals Bridgeklub
24. Anette Holm Larsen - Jan Hansen
Klub: Bridge 83, Slagelse
25. Mogens Berger Christensen - Jesper Andersen
Klub: Blakset-Klubberne
26. Karina Mellerup - Annette Kjelstrup
Klub: Ringsted Bridgeklub
27. Ulla Nørrgaard Rasmussen - Jytte Nielsen
Klub: Bridgeklubben Højfyn
28. Else Holm - Marianne Vibeke Møller
Klub: Ballerup Ældrebridge
29. Ellen Andersen - Anne Heding Pedersen
Klub: Bridge 83, Slagelse
30. Jacob Kiilerich Hansen - Tore Killirich Ravn
Klub: Aarhus BK
31. Mette Marie Weinrich - John Littau
Klub: Aarhus BK
32. Christine von Bülow - Erik Cederberg
Klub: Blakset-Klubberne