Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagere til DM for mixed par 2024

 

Deltagerne i danmarksmesterskabet for mixed par 2024 kvalificerer sig via indledende turneringer afholdt i distrikterne. Læs mere om DM for mixed par her.

Deltagerlisten til danmarksmesterskabet for mixed par bliver løbende opdateret som de kommer ind fra distrikterne. 

 

Deltagere

Distrikt København

Deltagere Klub
1. Vibeke Lund - Martin Christoffersen Studenterforeningens BC
2.
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
Young Sharks
3.
Eva Ricard - Karsten Vinther
Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
4.
Charlotte Juhl - Peter Kjer
Young Sharks
5.
Charlotte Schwartz-Rosman - Jan Mayer
Young Sharks/Søborg Bridgeklub
6.
Susan Just Olesen - Poul Mogensen
Studenterforeningens BC/Bridgeklubben HCØ
7.
Margrethe Rykov - Ole Berg Kristensen
Studenterforeningens BC/One-eyed Jacks
8. Lone Bilde - Bo Bilde One-eyed Jacks
9.
Nadia Bekkouche - Kell Krogh
Blakset-Klubberne/Rødovre Bridgeklub
10. Tatyana Trendafilova - Mads Eyde Blakset-Klubberne
11.
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
Young Sharks
12.
Birgitte Rønn - Kjeld Hansen
Studenterforeningens BC
13.
Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard
Studenterforeningens BC
14. Niels Erik Friis - Marie-Louise Otte Blakset-Klubberne
15.
Eva Beildorff - John Callisen
Studenterforeningens BC/Ballerup Bridge Club
16.
Karen M. Enevoldsen - Dan Nybo Jensen
Studenterforeningens BC/Young Sharks
17.
Katherine Ortmann - Simon Ortmann
Studenterforeningens BC/Holte Bridgeklub
18.
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
Young Sharks/One-eyed Jacks
19. Signe Buus Thomsen - Søren Caspersen Yougn Sharks/Aarhus BK
20. Sannie Kalkerup - Henrik Kruse Petersen Studenterforeningens BC
21. Lone Borelli - Preben Borelli Islev Bridgeklub
22. Lotte Skaanning - Henrik Iversen One-eyed Jacks
23. Birgitte Snabe - Jesper Kampmann Blakset-Klubberne
24. Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen Blakset-Klubberne/Ballerup Bridge Club
25.    
26.    
27.    

 

Distrikt Nordsjælland

Deltagere Klub
1. Monica Jensen - Jannich Laursen Kolding Bridge Center/Slotsbridge - Hillerød
2. Karin Risom - Peter Jacobsen Ballerup Brigde Club/Rødovre Bridgeklub
3. Helle Simon Elbro - Henrik Rübner-Petersen Ballerup Bridge Club
4. Dorte Wang - Eli Skop Vedbæk Bridgeklub/Cyberbridge Bridgeklub
5. Joan Lyn - Jørn Vestergaard Gentofte Bridgeklub/Slotsbridge-Hillerød
6. Makker - Torben Sværke Ballerup Bridge Club
7. Kate Reiter - Frank Paaskesen Ballerup Bridge Club
8. Pernille Nielsen - Anders Andersen Slotsbrigde - Hillerød
9. Birgitte Dyrekilde - Søren Debois Gentofte Bridgeklub
10. Kirstine Lintrup Hermann - Michael Rübner-Petersen Rødovre Bridgeklub/Ballerup Bridge Club
11. Sussie Rasmussen - Jan Rimer Humlebæk Bridgeklub/Helsingør Bridgeklub
12.    
13.    
14.    

 

Distrikt Østsjælland

Deltagere Klub
1. Lise Jensen - Michael Staub Grinsted Bridgeklub/Ballerup  Bridge Club
2. Bodil Schrøder - Peter Krogh Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub/Bridgeklubben HCØ
3. Birthe Hansen - Bent Hansen Lejre Bridgeklub
4. Pia Nielsen Jensen - Morten Rasmussen Bune Ballerup Bridge Club/Rødovre Bridgeklub
5. Nell Rindahl - Niels Lund Rødovre Bridgeklub
6. Birgitte Damtoft Bjergø - Poul Have Nielsen Reinholdt Bridge
7. Helle W. Thrane - Ole Kofoed Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub
8.    
9.    
10.    
11.    
12.    

 

Distrikt Vestsjælland

Deltagere Klub
1. Rikke Kjerulf Larsen - Ole Vinberg Larsen BK59 Holbæk
2. Annette Prehn - Jan Petersen Ballerup Bridge Club/Kalundborg Bridgeklub
3. Lene Jensen - Birger Jensen Høng Bridgeklub
4. Lis Pilegaard - Vagn Brobæk Kalundborg Bridgeklub
5. Susanne Sørensen - Uffe Kjær Jyderup bridgeklub/Svinninge Bridgeklub

 

Distrikt Storstrøm

Deltagere Klub
1. Bente Christensen - Daniel Stilhoff Haslev Bridge Klub/Torsdagsklubben Præstø
2. Irena Hansen - Adam Czerwinski Nykøbing F. Bridgeklub
3. Annette Petersen - Hans Jacob Petersen Maribo Bridgeklub
4. Ann Bagge Petersen - Lars R. Mortensen Store-Heddinge Bridgeklub
5. Bodil Nielsen - Hans Nielsen Næstved Bridgeklub

 

Distrikt Bornholm

Deltagere Klub
1.  Birthe Holm - Jan Holm Rønne BridgeForum
2. Grethe Arvidsen - Kai Munch Hasle-Rutsker Bridgeklub/Nyker Klemensker Bridgeklub
3.    

 

Distrikt Nordjylland

Deltagere Klub
1. Melanie Tylvad - Aron Ravn Tylvad Bridgeklubben Nord
2. Bente Siggaard Andersen - Ejnar Hobolth Bridgeklubben Nord
3. Elly Berthelsen - Jens Pauli G. Nolsøe Pandrup Bridgeklub/Bridgeklubben Nord
4. Anne Schousboe - Kim Nielsen Bridgeklubben Nord
5. Bente Pedersen - Christian Uldal Pandrup Bridgeklub 
6. Rikke Jørgensen- Jens Erik Stausholm Aalborg Bridgeklub/Bridgeklubben Nord
7. Else Marie Schjønning Thrane - Torben Jakobsen Brønderslev Bridgeklub
8. Kathrine Borregaard - Tonni Kjær Bridgeklubben Nord

 

Distrikt Østjylland

Deltagere Klub
1. Anita Torlyn - Lars Valdemar Hansen Aarhus BK
2. Vivi Baun Højland - Christian Larsen Arhus BK/Bridgeklubben Bellevue
3. Jette Riis - Mogens Boysen Arhus BK/Akademisk Bridgeklub, Århus
4. Gitte Spanggaard - Bjarke Skovgaard Aarhus BK
5. Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen Aarhus BK
6. Kate Kristensen - Niels Kristian Kristensen Viborg Ny Bridgeklub/Silkeborg Bridgeklub
7. Lise Mikkelsen - Poul Markussen Bridgeklubben Bellevue
8. Lissy Kristiansen - Niels Bræmer Akademisk Bridgeklub, Århus
9. Betty Holm - Villy Holm Silkeborg Bridgeklub
10. Els Witteveen - Mads Krøjgaard Aarhus BK
11.    
12.    
13.    

 

Distrikt Vestjylland

Deltagere Klub
1. Karin Bech - Bo Jensen Herning Bridgeklub
2. Jeanet Normann - Torben Agersnap Ikast Bridgeklub 75/Herning Bridgeklub
3. Kirsten Blaabjerg Madsen - Poul Bo Madsen  Struer Bridgeklub
4. Marlene Birkkjær - Villy Christensen Herning Bridgeklub
5. Dorte Hollesen - Christian Hollesen Holstebro Bridgeklub
6. Dorte Lund Nielsen - Peter Boel Nielsen Skive Bridgeklub/Fjends Bridgeklub
7. Freya Normann Hven - Peter Hven Ikast Bridgeklub 75

 

Distrikt Sydjylland

Deltagere Klub
1. Bente Rosenlund - Bent Kousgaard Varde Bridgeklub
2. Fie Fischer - Andreas Andersen Vejle BridgeCenter
3. Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen Esbjerg Bridgeklub
4. Mette Sand - Nis Rasmussen Esbjerg Bridgeklub
5. Line Eyde - Peter B. Hansen Vejle BridgeCenter
6. Susanne Gydesen - Torben Ebbesen Vejle BridgeCenter
7. Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk Vejle BridgeCenter
8. Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal Kolding Bridge Center
9. Randi Bunke - Peter Lyon Vejle BridgeCenter
10. Mette Elbech Jakobsen - Thorwald Christiansen Grænseegenens Bridgeklub
11. Annemarie Agnete Brix Bressen - Tommy Johnsen Grænseegnens Bridgeklub/Føvling Bridgeklub
12. Anne Mette Jessen - Jan Åkerlind Enigheden, Sønderborg
13.    
14.    

 

Distrikt Fyn

Deltagere Klub
1. Beata Sarna - Freddy Madsen  Odense Bridgeklub/Svendborg Bridgecenterklub
2. Leise Hemberg - Rico Hemberg Odense Bridgeklub
3. Marie Henriksen - Torsten Ertbjerg Rasmussen Odense Bridgeklub
4. Susanne Buus Thomsen - John Andersen Odense Bridgeklub
5. Helle Rasmussen - Jan Pedersen Odense Bridgeklub/Aarhus BK
6.    
7.    
8.    
9.    
10.    
11.    
12.