Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Deltagende hold til VINOBLE Open 2024

 

Du kan tilmelde dit hold til VINOBLE Open her og du kan læse mere om turneringen her

Sidste frist for tilmelding er lørdag d. 6. juli kl. 13.00

 

Deltagere
1. Jens Foged - Birgit Foged - Kirsten Lyshøj Jensen - Claus Jensen
Hold: VIRGO
2. Eyvind Kornbeck - Jette Kornbeck - Søren Frydenlund - Kirsten Thornberg
Hold: Kristianshøj
3. Anni Birgitte Møller - Lisbeth Hvolby - Lene Schmidt Müller - Jacob Buss
Hold: Østkyst Hustlers
4. Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen - Rolf Ingemann Jensen - Mette Gade
Hold: Just Enjoy
5. Jens Toft - Vibeke Madsen - Jan Holm - Birthe Holm
Hold: Solskinsøen
6. Torben Kelså - Birgit Kelså - Gunnar Biltoft - Inga Biltoft
Hold: Stikfiskerne
7. John Ohmeyer - Poul Suddergaard - Søren Peter Nielsen - Hanne Hauge
Hold: Dronning Dorotheas Disciple
8. Sussie Rasmussen - Mette Madsen - Jens Peder Jensen - Elsebeth Maagaard
Hold: Markronerne
9. Grethe B. Andersen - Mikkel Thielemann - Mette Rasmussen - Kirsten Ellekjær
Hold: Kammerjunkerne.
10. Birthe Hansen - Bent Hansen - Birthe Kinnunen - Flemming Øster
Hold: Roskilde & Omegn
11. Helle Jacobsen - Klaus Grindsted - Niels Rasmussen - Henriette Philipsen
Hold: SpillePlanen
12. Aage Pedersen - Annette Wulff Sørensen - Merete Rønne - Karina Grube
Hold: Team Aage
13. Ejgild Johansen - Erik Fjord Pedersen - Claus Bødskov - Børge Larsen
Hold: Four Jacks
14. Alan Jørgensen - Kurt Andersen - Dora Lind Sørensen - Knut Vebostad
Hold: Queen & Jacks
15. Vibeke Galle - Merete Lundbye Petersen - Annelise Karlshøj - Margit Wegge
Hold: Spardamerne
16. Jens Priess - Lars-Gunnar Ludvigsson - Andreas Johansson - Jan-Inge Tuvesson - Nils-Erik Ekholm - Ulf Andersson
Hold: En 6er Skåne
17. Vibeke Larsen - Jette Wulff - Kirsten Gro Pedersen - Winnie Midtgaard
Hold: Firkløveret
18. Irma Petersen - Inger Mikkelsen - Vibeke Løngreen - Else Uhrskov
Hold: Mesdames
19. Marius Lyhne-Knudsen - Mogens Boysen - Christian Larsen - Peter Laursen
Hold: Bellevue
20. Orla Kristiansen - Birger Jensen - Martin Rather - Lene Jensen
Hold: Høng og Co
21. Kaj Druedal - Anne-Marie Frøhlich - Christoffer Hansen - Jens Galsgaard
Hold: 4 x Kaj
22. Hanne Kromphardt - Gerda Arildsen - Nina Andersen - Randi Hansen
Hold: 4 Spilfugle
23. Jens-Ole Andersen - Leif Vanting - Hans Bæk - Jette Brown
Hold: Rødvinshøjen
24. Jens Erik Jensen - Bente Kjeldal - Jonna Kjelkvist Larsen - Ib Larsen
Hold: Team Sorø
25. Lise Mikkelsen - Danny Hansen - Inge Keiser - Hanne Guldager
Hold: cyberbridge 1
26. Susan Just Olesen - Poul Mogensen - Martin Christoffersen - Vibeke Lund
Hold: Svips og vennerne
27. Ulla Korre Pedersen - Eric Korre Horten - Vera Petersen - Jette N. Jørgensen
Hold: Kaptajn Korre og hans kække kvinder
28. Ole Wagener - Erik Skov-Jensen - Lisbeth Wagener - Kirsten Skov-Jensen
Hold: Loke 2024
29. Tove Kei Ichikawa - Mette Bryde Lind - Peter Baun - Bo Lind
Hold: Nye Kort
30. Ingelise Meiland - Ann Jensen - Karsten Meiland - Jesper Rosenberg Stokholm
Hold: Livsnyderne
31. Marianne Rasmussen - Alan Rasmussen - Thorkild Andersen - Preben Jensen
Hold: FODTUSSERNE
32. Jane Michaelsen - Birgitte Vennemoes Sørensen - Gunna Steffensen - Bente Øxseth
Hold: BINGO
33. Lena Tuvesson - Margit Belenius - Malou Magnusson - Siv Linne - Minna Askfelt
Hold: Englarna
34. Susanne Wennicke - Søren Kann - Klaus Gundertofte - Anette Gundertofte
Hold: SAKSen
35. Marianne Durck - Jørn Plet - Carl Johan Stolpe - Ulla Elmelund
Hold: 4-Kløveren
36. Hans Letort - Knud Letort - Jens Letort - Bjarne Poulsen
Hold: Opgrader-Din-Bande-Salaten
37. Mogens Müller - Lars Skovenboe - Jesper Nygaard Nielsen - Susanne Noesgaard
Hold: Forsøgskaninerne
38. Kresten Jensen - Gitte Christensen - Niels Fensbo - Niels Christensen
Hold: Røde Mølle
39. Hanne Jørgensen - Kjeld Jørgensen - Søren Husted - Lisa Husted
Hold: Skovtroldene
40. Birgitte Engelbrechtsen - Karsten Dorph - Lisbet Kjeldbjerg - Jens Kr. Sommer
Hold: Vi spiller med handicap
41. Harry Frandsen - Jette Frandsen - Niels Andreasen - Jette Andreasen
Hold: Jætterne
42. Poul Nersting - Morten Støvring - Hans-Peter Borregaard - Jess Tillge
Hold: Nebotist
43. Mogens Nørbech Thaarup - Birgit Harder - Viggo Lybker - Dorit Jensen
Hold: Brande Mix
44. Marianne Hammer - Erik Jakobsen - Frank Gagnér - Aase Andersen
Hold: Team Haslev
45. Steffen Yding - Frank Paaskesen - Kate Reiter - Johan Bayer
Hold: Sagde du pas
46. Leif Pedersen - Michael Thystrup - Frede Hansen - Erna Andersen
Hold: Søhøjlandets Helte
47. Palle Reimann - Flemming Poulsen - Torsten Rasmussen - Marie Henriksen
Hold: Op på fuld speed
48. Niels-André Benn - Tommy Johnsen - Simon Jacobsen - Knud Ladefoged
Hold: Alt for damerne
49. Annemarie Agnete Brix Bressen - Mette Elbech Jakobsen - Sus Vang - Palle Holm Pedersen - Anne Mette Hattens - Sonja Bech
Hold: Palleti og tøserne
50. Maria Fog Hansen - Helen Frost - Anita Ingemann Felgreen - Kirsten Vesterby
Hold: 4NT
51. Bente Sørensen - Finn Schacksen - Bente Andersen - Jørgen Brandt Andersen
Hold: Gengangerne fra Odder
52. Nils Mønsted - Lars Peter Damgaard - Niels Henriksen - Morten Stege
Hold: Team Aarhus
53. Jørgen Holm - Lise Holm - Anne-Lise Skjoldemose - Ole H. Jochumsen
Hold: Team FF
54. Tine Lind - Jesper Juul - Anders Neimann-Sørensen - Jens Meyer
Hold: Team Vedbæk
55. Margrethe Rykov - Kenneth Michael Monrad Madsen - Kim Nørgaard Nielsen - Karen M. Enevoldsen - Birgitte Rønn
Hold: Stikarmen
56. Liv Søholm - Lena Hørgren - Stig Magnussen - Britta Magnussen
Hold: MASH
57. Bo Svensson - Niels Jørgen Engel - Margit Schrøder - Lisbeth Vinberg Engel
Hold: De vilde engle
58. Gun Bellander - Klas Bellander - Bonnie Clementsson - Jan Clementsson - Dan Nilsson
Hold: Hvergang
59. Kirsten Blaabjerg Madsen - Anne-Marie Hald Svenningsen - Preben Taasti - Poul Bo Madsen
Hold: Vestenvinden
60. Bjarne Bojsen - Torben Bojsen - Hanne Bjarnarson - Rolf Jørgensen
Hold: Sansfuglene
61. Lars Peter Tastholm Korsholm - Pernille Nielsen - Lill Zeeberg - Anders Andersen
Hold: Tastholms Troopers
62. Knud Andersen - Henrik Nielsen - Jan Tino Knudsen - Steven Sidelmann Basnov
Hold: Holstebros Håbløse Holdspillere
63. Carsten Bernth - Tyge Fogh - Eva Nørringgaard - Jann Larsen
Hold: Snøde Aces
64. Karen Schade - Preben Bøgh Sørensen - Erik Steen Hansen - Henrik Henriksen
Hold: 3 + 1
65. Peter Basse - Torsten Bernes - Jacob Røn - Mads Eyde
Hold: de brændte nødder
66. Inger Gosvig - Lillian Jeppesen - Johnna Lehmann - Lilly Thomsen
Hold: Team Varde
67. Kirsten Rask - Morten Rasmussen Bune - Pia Nielsen Jensen - Håkan Wallmark
Hold: Baunes Brevkasse
68. Bodil Bloch - Erik Sagen - Birgit Knudsen - Lene Bruun
Hold: NT-lærkerne
69. Jørgen Rybirk Sandemose - Hedda Rybirk Sandemose - Jens Christian Kærn - Vibeke Vestermark
Hold: Kort for hovedet
70. Lis Hammann - Elsebeth Liendgaard - Poul Viesmose - Else Lyhne
Hold: De Stik-tossede fra Risskov
71. Irma Holst Pedersen - Birthe Hansen - Jonna Hesselhøj - Kirsten Filtenborg
Hold: De spilleglade
72. Torben Sværke - Robert Baldorf - Helle Simon Elbro - Henrik Rübner-Petersen
Hold: Sværke
73. Anni Hallberg - Brian B Christensen - Helle L Christensen - Bo Blunch
Hold: hjem til viborg
74. Mogens Pedersen - Ole Boysen - Line Nielsen - Kenneth Pedersen
Hold: Cyberbridge 2
75. Finn Pedersen - Jens Kjeldsen - Verner Larsen - Jan V. Sørensen
Hold: ALL IN UNITED
76. Christian V. M. Herold - Jens Krusaa - Anne Nimb - Jens Westergren
Hold: Bimserne
77. Vibeke Rasmussen - Mona E Svendsen - Elsebeth Svendsen - Trine Prüss
Hold: TVEM
78. Kit Koefoed - Birgitte Damtoft Bjergø - Merete Schøller - Henrik Frøkjær
Hold: Humørholdet
79. Carsten Bo Petersen - Alice Petersen - Jens Peter Jacobsen - Jesper Ludvigsen
Hold: Esserne
80. Bo Thornvig Jensen - Villy Christensen - Anne Olesen - Carsten Olesen
Hold: Team Herning
81. Finn Nøhr - Anton Boel Nielsen - Niels Kristian Kristensen - Kate Kristensen
Hold: Det tunge skyts
82. Bente Sørensen - Peter Sørensen - Jane Steiner - Ole Steiner
Hold: Omme Mix
83. Hanne Botorp - Gert Bresemann - Gitte Tvedeskov - Bettina Bresemann
Hold: Foursome
84. Henrik Caspersen - Søren Caspersen - Morten Jepsen - Kristian Tylvad
Hold: Morten Jepsen
85. Eli Christensen - Thomas Lynggaard - Bjarne Mortensen - Svend Johannesen
Hold: Four Amigos
86. Ole Bredlund - Bente Holtoft - Jann Neergaard - Carsten Kvetney
Hold: den gule baron
87. Anna-Grete Knudsen - Jette Salling - Birgit Kanstrup - Inger Marie Thuesen
Hold: Sallinggruppen
88. Maibritt Verner Olsen - Freddy Madsen - Elin Bosbeck - Inger Lantz Nielsen
Hold: FEMI
89. Bente Dirksen - Hans Henning Work - Gurli Bjørn Iversen - Helene Illum
Hold: Den skønne Helene
90. Peter Rahbek Kraunsøe - Hella Rahbek - Anne Christensen - Bo Riemann
Hold: de 4 fra Bakkegade
91. Kim Bach - Jens Petersen - Poul Gøbel - Peter Gøbel
Hold: Slotsbroen
92. Søren Vestergaard Roager - Vivi Baun Højland - Lars Valdemar Hansen - Anita Torlyn
Hold: læg LAVT
93. Peter Haff - Stella Bach - Anne Mette Staugaard - Asger Paaske
Hold: Hafflings
94. Margit Olsen - Sanne Voss - Ivan Jørgensen - Preben Jakobsen
Hold: Den grusomme og de andre
95. Mette Drøgemüller - Birgitte Holm - Nis Rasmussen - Søren Larsen - Lars Nielsen
Hold: @
96. Jesper Jungdal - Karin Korup Jungdal - Peter B. Hansen - Line Eyde
Hold: No double no trouble
97. Dorte Traun - Susanne Christensen - Inga Olesen - Gerda Lau Pedersen
Hold: Hjerter Damerne
98. Tove Holm Petersen - Gert Knudsen - Bodil Leth - Ellen Lequime
Hold: Vi mødtes på Egå
99. Lars K Moen - EPen Østli - Terje Helseth - Svein Otto Åsmann
Hold: ruter 7
100. Michael Soetmann - Sven Pedersen - Niels Tofte - Jacob Øst Hansen
Hold: MNJS
101. Jørgen Christiansen - Leif J. Madsen - Susanne Juel Olsen - Charlotte Holmes
Hold: 7 UT redoblet
102. Knud Flensted-Jensen - Camilla Nørskov Flensted-Jensen - Ingrid Ledertoug - Annie Storm
Hold: Tres og tilfreds
103. Sebastian B. G. Olsen - Peter Mørck - Helene Abildstrøm - Stephan Bak
Hold: 3. halvleg på Cafe Nick
104. Hanne Nygaard - Arne Christensen - Lisbeth Sørensen - Johs. Christensen
Hold: S-T bk senior
105. Eva Grahn - Parly Jakobsen - Per Schwerdtfeger - Lone Schwerdtfeger
Hold: Cyber 3
106. Bjarke Skovgaard - Gitte Spanggaard - Michael Krefeld - Bente Bo Christensen
Hold: 4 med potentiale
107. Niels Hammerich - Mogens Nielsen - Sigrid Tetzschner - Vibeke Skat-Rørdam
Hold: Pibe Mølle
108. Peter Krogh - Asbjørn Boysen - Bodil Schrøder - Jens Brix Christiansen
Hold: Ruder 7 1/2
109. Inga Jensen - Hans Jørn Skov Jensen - Lone Larsen - Birgitte Schultz-Møller
Hold: INHABILO
110. Lars Marcusson - Ulla Ridderstad - Kerstin Marcusson - Ingegerd Lundgren
Hold: Snowbirds
111. Laust Nielsen - David Seerup - Anne Lyby Adams - Bent Kousgaard
Hold: Team Aarhus-Esbjerg
112. Christian Brøbeck - Peder Skyum - Claus Torben Christensen - Michael Cholewa
Hold: De Håbeløse
113. Lis Andreasen - Else Blomholt - Jørgen Andreasen - Karen Bach
Hold: De Jøw
114. Else Pedersen - Kirsten Lauridsen - Astrid Holdgaard - Lis Nielsen
Hold: Fighterne
115. Tommy Knoth - Henrik Helle - Jørgen Mose Hansen - Kaj Alstrup
Hold: BK 51 Assens
116. Johan Skattum - Jan Åkerlind - Inge-Beate Austlid - Anne Mette Jessen
Hold: Fjellaper med venner
117. Kirsten Simonsen - Lise Jensen - Anette Carlsen - Flemming Jørgensen - Johnni Knudsen
Hold: Jydekompagniet
118. Jens Chr. Bruun - Inger Rasmussen - Bodil Bruun - Willy Madsen
Hold: Team 6950
119. Anna-Lise Sæderup - Margit Nørby - Regitze Møgelhøj - Torben Møgelhøj
Hold: Cyberbridge 4
120. Jens Abildgaard Jensen - Else Lentz - Torsten Sverdrup Warberg - Preben Knudsen
Hold: Else og drengene
121. Rune Vinther Jensen - Andreas Skalborg - Ole Nord Jørgensen - Johannes Nord Jørgensen
Hold: Renonce i Talent
122. Lone Andersen - Jan Hymøller - Svend Mikkelsen - Inge Jørgensen
Hold: rosinen i pølse enden
123. Bente Rosenlund - Karen Marie Christensen - Else Hvorslev - Lissi N Jessen
Hold: Lune Jyder
124. Allan Hansen - Peter Andersen - Jan Foged Pedersen - Hanne Nielsen - Ole Christensen - Ole Sørensen
Hold: trekantet bridge klub
125. Jan Baclen - Tatyana Trendafilova - Stig Werdelin - Henrik Kruse Petersen
Hold: Kruses Kortcirkus
126. Nell Rindahl - Niels Lund - Michael Hvass Miller - Michael Mulvad
Hold: Nell's Drenge
127. Elisabeth Keis - Bente Madsen - Erik Laursen - Hans Jørgen Friis
Hold: 10-4
128. Claus Jensen - Monica Jensen - Brit Johansen - Jannich Laursen
Hold: Cyberbridge - Damer & Knægte
129. Vilhelm Christiansen - Kurt Als - Jens Pauli G. Nolsøe - Jens Erik Stausholm
Hold: Team Tillidsdart -2
130. Gertrud Cordes - Jonna Sørensen - Kirsten Sejersen - Bent Ole Pedersen
Hold: Hvor er udgangen?
131. Dorte Hinzmann - Svend Schrøder - Susanne Gliese - Inger Schrøder
Hold: Romdrup-Klarup
132. Elo Hansen - Else Lundberg - Jette Hansen - Torben Fersløv Andersen
Hold: Valbykvartetten
133. Bodil Nielsen - Nils Linde Olsen - Hans Nielsen - Dimon Pedersen
Hold: Engle og Dimoner
134. Palle Krantz - Michael Ross - Peter Johansen - Jens Peter Simonsen
Hold: Kortlæggerne
135. Claus M Jensen - Peter Jacobsen - Erling Munk Nielsen - Michael Justesen - Jan Rolf-Larsen
Hold: Malerrester
136. Carl Erik Møller - Annette Prehn - Dagny Lundgaard - Jan Petersen
Hold: DJAC
137. Tonni Kjær - Keld Kjær - Per Frederiksen - Rikke Jørgensen
Hold: Rikke and the oldboys
138. Leif Molbech - Mariann Nielsen - Annette Hansen - Ole Nielsen
Hold: Nordjyderne
139. Inge Sand Christensen - Senna Madsen - Axella Christensen - Kurt Olsen
Hold: Tre sild og en sej
140. Svend-Aage Laxager - Lasse Petersen - Merethe Laxager - Anita Vind Petersen
Hold: Nytårsholdet
141. Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard - Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
Hold: Fætter Guf
142. Uffe Boldt - Erling Kalhøj - Tim Christensen - Klaus Seiding Hansen
Hold: Amaronerne
143. Flemming Bøgh-Sørensen - Geert Max Jørgensen - Flemming Dahl - Thomas Berg
Hold: Flemming Bøgh-Sørensen
144. Christian Uldal - Bodil Villadsen - Bente Pedersen - Elly Berthelsen
Hold: Jammerbugt
145. Anders Sørensen - Viggo Hansen - Inge Sørensen - Eva Sørensen
Hold: SHIEVA
146. Lene Hermansen - Carsten Abildgaard - Thordis Skjernaa - Børge Nielsen
Hold: RS Favrskov
147. Peter Øgaard Madsen - Uffe Poulsen - Birte Eriksen - Lene Rask Jepsen
Hold: Øst Vest
148. Lars Venø Jakobsen - Martin Hilmer Jensen - Thomas Christensen - Jesper Kragh
Hold: GameKragh
149. Karin Ravn Lund - Karen Stær Bech - Karin Bech - Pia Stets
Hold: Øst/Vest
150. Peter Qvist - Palle Rasmussen - Britta Kvorning - Beata Sarna
Hold: Peter Qvist
151. Erik Udsen - Niels Steenstrup Zeeberg - Nikolaj La Cour - Stig Meno Farholt
Hold: Plan B
152. Henrik Schmidt - Peter Schmidt - Claus Tegtmeier - Lars Trolle
Hold: Kuk Kuk 6
153. Peter Christensen - Jan Frøhlich - Niels Bræmer - Lissy Kristiansen
Hold: De små grå
154. Leif Olsson - Owen Leigh - Mats Pettersson - Colin Jones
Hold: The Northern Alliance
155. Birgit Christensen - Kurt Christensen - Gunhild Foldager - Frede Lund
Hold: Team BLUF
156. Ulla Rasmussen - Bodil Graupner Johansen - Birte Friis Gerstoft - Joan Lyn
Hold: Kort til fire
157. Anni Friis Mikkelsen - Connie Mayland - Vivi Petersen - Jan Hausgaard Larsen
Hold: De 4 årstider
158. Mariette Tellerup - Mette Grove - Lianne Hansen - Anne Grete Rasmussen
Hold: Stikpigerne
159. Svein Arild Naas Olsen - Roy Hugo Olsen - Torild Heskje - Tove Haugen
Hold: All Inclusive Norway
160. Jacob Monberg - Jesper Kampmann - Charlotte Monberg - Camilla Husted
Hold: De Håbefulde
161. Povl Leif Brørup - Eigil Wøhliche - Ola Hellblom - Ole Stohn
Hold: Svendboys
162. Lotte Bomgaard - Linda Thelin - Lotte Nerem - Tanja Christensen
Hold: Cyber Bridge - Four Chicks
163. Per Døpping - Christian Kiersgaard - Tommy Madsen - Charlotte Sol-Farah Madsen
Hold: Madsen & Ko
164. Henrik Lahrmann - Henrik Norman Hansen - Jens Grann - Bjarke Friis
Hold: Bjarke Friis
165. Irén Åberg - Lars Åberg - Lars Lilja - Karola Högberg
Hold: Hasselfors
166. Lars Møller Olsen - Charlotte Frendved - Ivan Abel - Marit Abel
Hold: By Abel
167. Lars Skytte - Lise Gregers Jensen - Helga Riis - Jørgen Kaad
Hold: De Kåde Skytter
168. Henning Druedal - Per Møgelhøj - Eigil Hansen - Ejgil Sjøgaard - Kurt Bentzen
Hold: 5 Counts
169. Peter Frey - Pia Bro Christensen - Susanne Frey - Per Pallesen
Hold: Falster Relæ
170. Poul Hasager - Bent Jensen - Anton Hansen - Kaj Leegaard
Hold: Hjejlen
171. Dan Nybo Jensen - Ture Rademacher - Thomas Svendsen - Bo Brink Laursen
Hold: Hyggelihut
172. Josef Koch - Karl-Heinz Erkens - Peter Husum - Martin Skovkjær Nielsen
Hold: Camino
173. Søren Vinther - Lisbeth Høy - Tove Nørgaard Pedersen - Torben Rasmussen
Hold: Billund
174. Helle W. Thrane - Ole Kofoed - Torben Lauritzen - Peter Molander
Hold: Helle og de 3 musketerer
175. Johanne Buus Bilde - Victor Todd-Moir - Rikke Keinicke Nielsen - Carol Todd-Moir - Emil Buus Bilde - Tom Tregenza
Hold: Gåsen
176. Grethe Henriksen - Benny E. Jensen - Lars Gram - Peter Eriksen
Hold: Helsingoranerne
177. Magnus Astrup Hansen - Magnus Baunsgaard Kristensen - Peter Hammer - Thor Baunsgaard
Hold: Bredsiden
178. Svend Pedersen - Birte Mogensen - Anne Mette Asbjørn Jensen - Preben Thaysen - Peter Basse
Hold: Cyberbridge 5
179. Alice Schibsbye - Tina Madsen - Carsten Lysdahl - Lilli-Ann Nielsen
Hold: ALLiCAT
180. Vinni Smith - Jacob Lundsgaard - Visti Christensen - Claudia Lillebjerg Simonsen
Hold: Vinoble First Timers
181. Geir Morten Skar - Erik Sælensminde - Morten Olsen - Arild Holdaas
Hold: Olsen på Hjørnet
182. Torben Rosell - Mathias Hahn-Hundsdahl - Thomas Hahn - Alexander Dreisler
Hold: Sidste stik på ruder 7
183. Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen - Kim Jacobsen - Inger Mortensen
Hold: Djursland
184. Lisbeth Eide - Anne Lise Bru - Han Inge Magnusson - Leif Erik Bru
Hold: BRU
185. Torben Ebbesen - Susanne Gydesen - Bo Højrup - Anne-Marie Bro Vedstesen
Hold: 3,5 jyder
186. Knud Andersen - Lars Bo Jensen - Ove Sondrup Jensen - Flemming Nielsen
Hold: Årstidens drenge
187. Vidar Pedersen - Bjørn Pedersen - Gunn Angelskår - Harald Hansson - Torbjørn Pedersen
Hold: PHAmilien
188. Henrik Demant - Morten Larsen - Rene Larsen - Chris Demant - Poul V. Hansen
Hold: Morud Bridge Klub
189. Henrik Gosvig - Gitte Hecht-Johansen - Jeppe Juhl - Søren Vilsen - Lone Kiær
Hold: 5 Clubs Partyband
190. Christer Holst - Jörgen Gustavsson - Björn Gustavsson - Peder Nilsson
Hold: Christian IV
191. Kjeld Hansen - Jan Pedersen - Lars Blakset - Henning Østergaard
Hold: Ørkenens sønner